Ankara Billboard Kiralama Fiyatları 2022

Ankara Billboard kiralama fiyatları 2022 yılı için arayışı içinde olan gerek hizmet sektörü gerekse üretim sektörüyle uğraşan firmalar doğru ve geniş müşteri kitlesine ulaşıp firmalarının tanınırlığını artırmak istemektedirler. Bu şekilde arayış içinde olan firmalara Ankara billboard kiralama fiyatları 2022 sorusundan önce kısaca reklam türlerinden bahsetmek istiyorum. Basılı reklamlar genel olarak dış mekânlarda bulunan “outdoor” reklamları ve kapalı mekânlarda yani “indoor” reklamları olmak üzere iki grup altında toplanmaktadır.


Doğru ve geniş bir kitleye ulaşma arzusu içinde olan işletmeler genellikle billboard reklamlarına yönelmektedirler. Bu sebeple de Ankara billboard kiralama fiyatları 2022 sorusuna bir cevap aramaktadırlar. Bu arayışları da yerinde ve haklı bir istek olmaktadır. Billbord reklamları yayınlanmadan önce yapılması gereken bazı hususlar mevcuttur. Bunlar şu şekilde sınıflandırılabilir:

·         Billboard reklamının firmanıza uygun ve firmanızı ön plana çıkaracak bir reklam tasarımı,

·         Sizin için tasarlanmış reklamın grafik tasarımının yapılması,

·         Oluşturulan reklamın kaliteli baskısı,

·         Hedef kitlenize yönelik billboard reklamınızın yayınlanacağı mecraların tespiti,

·         Billboard reklamınızın asılı kalacağı gün sayısının tespiti,

·         Reklamınızın asılması.

Yukarıda verilen aşamalar içerisindeki en önemli aşama billboard kiralama sürecidir. Billboard kiralama işlemleri her ne kadar reklam ajansları tarafından yapılsa da burada asıl olan müşteri konumundaki firma yetkilileridir. Çünkü firmanız hangi bölgeye hizmet vermekte ise genel de o bölgeler sizin billboard kiralama işlemi için en uygun alan olmaktadır. Şunu unutmamanız gerekir ki hedef müşteri kitleleriniz ile reklam aracınız arasında bir illiyet bağı yoksa o reklamdan müspet bir sonuç beklemek yanlış olur.

Ankara billboard kiralama fiyatları 2022 konusuyla ilgili alanda profesyonel bir şekilde çalışan ve geniş tecrübesi olan reklam ajansları ile birlikte bu süreci götürmeniz hem bütçeniz hem de firmanızın tanınırlığının artması noktasında en uygun davranış olacaktır. Alanda uzun yılar tecrübeye sahip Zenith Medya bu süreçte başından sonuna kadar sizlerin yanında yer alacaktır.

Billboard Reklamı Ne Demek?

Billboard reklamları dış mekan reklam üniteleri arasından en çok tercih edilen bir reklam türüdür. Billboard kelime olarak İngilizceden dilimize girmiştir. “billing board” yani afiş panosu anlamına gelmektedir. Zamanla kullanım billboard olarak kullanılmaya başlanmıştır. Billboard reklamları için kullanılan panoların ölçütleri 345X195 cm olup görünür alan ise 335X185 cm’dir. Firmanıza özel olarak tasarlanacak billboard reklamları 335 cm’ye 185 cm alan içinde görülecektir.

Firmalarınızın tanınırlığı billboard reklamları yanında ayrıca; megalight reklamları, metro reklamları, otobüs reklamları, sinema reklamları gibi reklam türleri ile de yapılabilmektedir. Size en uygun reklam türleri ve doğru mekân seçimi için www.zenitmedya.com web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Billboard Reklamın Etkisi Nedir?

Ankara billboard kiralama fiyatları 2022 konusunda arama yapan firmaların billboardların nasıl bir etki oluşturduğu konusu hakkında da bilgisi olması gerekir. Billboard tüm dünyada kabul görmüş reklam panosunun genel bir söylemidir. Reklam sektöründe ise açık hava reklamcılığında en fazla kullanılan reklam türüdür. Doğal olarak da billboard reklamlarının etkisi de diğer reklam türlerine göre daha fazladır. Ayrıca, insan ve araç trafiğinin yoğun olduğu noktalarda etkisi daha fazladır. Özetle Ankara billboard kiralama fiyatları 2022 arayışı içinde olan firma yetkilileri için billboardların reklam üzerine etkisi şu şekilde sıralayabiliriz:

·         En kısa yoldan ürünlerinizin tanıtımını yapar,

·         Geniş bir kesime ulaşım sağlar,

·         İş ve markanızın farkındalığını artırır,

·         Markanızı kişilerin belleğinde yer almasını sağlarsınız.