duvar reklamları

Duvar reklamları, şehirlerin işlek yerlerindeki panolarla kamuya sunulan açık hava tanıtım çalışmalarıdır. 3D görüntü, hareketli pano ve bina kaplama gibi farklı türleri bulunur. Görselleştirmenin gücünü kullanan bu çalışmalarla markaların potansiyel müşterilerine ulaşması çok daha kolaydır. Dünyanın birçok bölgesinde rağbet gören çalışmalar, özellikle nüfusun kalabalık olduğu şehirlerde ön plana çıkar. Bu noktada işlevsel panoları ve kalabalık nüfusuyla örnek teşkil eden İstanbul duvar reklamı çalışmalarının en yoğun olduğu şehirlerdendir.

İstanbul Duvar Reklamı Özelinde Duvar Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Beylikdüzü İstanbul gibi işlek lokasyonlar, her yaştan insana erişim olanağı sağladığı için bu bölgelerde reklam çalışmaları daha yoğundur. Aynı zamanda kalabalık bölgelerde çalışmanın sağlayacağı farklı avantajlar da bulunur. İstanbul duvar reklamı çalışmalarının sunduğu başlıca avantajlar şu şekildedir:

  1. Demografik analizlerle hedef kitlenize doğrudan erişmeniz mümkün hale gelir.
  2. Reklam panoda olduğu sürece yolda yürüyen, arabayla geçen ve oturan herkes etkileşime geçer.
  3. Kreatif yaklaşımlarla lansmanı yapılacak ürün ve hizmetlerin çarpıcı bir etki yaratmasına yardımcı olur.
  4. Fiziksel olarak üniversiteler, iş yerleri, belediyeler ve hastaneler gibi farklı alanlarda çeşitli toplum kesimlerine yönelik yerleştirilebilir.
  5. İstanbul’un kozmopolit yapısı içerisinde farklı sınıf ve kültürlerden insanlara erişmeniz mümkündür.
  6. Belirli bir süre gösterimde kalacak olan film ve diziler için kısa sürede geniş bir seyirci kitlesine ulaşma imkanı tanır.
  7. Beylikdüzü gibi semtlerin işlek yapısıyla markanızı daha fazla insana ulaştırabilirsiniz.
  8. Fiziksel olarak kalıcı bir çalışma olduğu için dijital reklamlarda sunulan atlama ya da yok sayma gibi seçenekler bulunmaz. Bu sayede kalıcı çalışmalarla marka imajını güçlendirmek mümkündür.

Bunlarla birlikte duvar reklamları, her çağa ayak uyduran zamansız çalışmalardır. Demografik analizler ve kreatif çalışmalarla desteklendiği sürece açık hava reklamlarıyla hedef kitlenize ulaşmanız oldukça kolaydır.

istanbul duvar reklamları

Duvar Reklam Panosu Boyutları

Duvar reklam panosu boyutları, binanın ölçülerine ve niteliklerine göre şekillenir. Tanıtımın binanın hangi cephesine konumlanacağına karar verildikten sonra görselin en-boy oranına ve büyüklüğüne göre yüzeyi en ideal şekilde kaplayacak boyuta karar verilir. Reklamınızın boyutuna karar verirken panonun konumuna ve bulunduğu cepheye göre bir tercihte bulunmanız gerekir.

Tanıtım görseli ve videolarının panolara göre boyutlandırılması oldukça önemlidir. Bu noktada tasarım sürecini takip etmeniz ve ölçek değerlerini incelemeniz gerekir. Ayrıca yatay ve dikey çerçevelere yönelik de bilgi edinmelisiniz. Süreç öncesinde standart pano ölçülerini ve tabela en-boy oranlarını yakından tanımanız avantaj sağlayacaktır.

Duvar reklamları ve daha fazla açık hava reklam çeşitleri için hemen https://www.zenithmedya.com/acik-hava-reklamlari/ sayfamıza göz atın!

Gelecekte Duvar Reklamlarını Neler Bekliyor?

Geçmişte duvar reklamlarında ağırlıklı olarak hareketsiz görseller tercih ediliyordu. Günümüzde ise teknolojik gelişmelerden faydalanan dijital ekranlara sahip billboardlara geçiş yapıldı. Yaratıcılık bakımından avantaj sağlayan bu panolar, 3D görüntü ve video sunumlarına imkan tanımasıyla ön plana çıkıyor. Gelecekteyse yeni teknolojik çalışmalara bağlı olarak dijital panoların daha da etkili kullanılabileceği öngörülüyor.

Tabelaların dijital ekran çözünürlüklerinin artması ve medya kuruluşlarının yaptığı yaratıcı çalışmalar, farklı konseptleri de beraberinde getiriyor. Gelecekte ortaya koyulacak yaklaşımlar ve yeni tekniklerle birlikte duvar reklamlarının da çeşitleneceği düşünülüyor. Sektörel uzmanlar, çalışmaları yakından takip ederek değişimin sürekliliğine işaret ediyor. Dolayısıyla gelecekte duvar reklamlarının etki bakımından daha da güçlü bir yapı kazanması bekleniyor.

kiralık duvar reklamları

Etkili Bir Duvar Reklamının Anahtar Unsurları Nelerdir?

Duvar reklamlarını etkili kılmanın kilit kuralı, ürün ve hizmetleriniz için uygun mekanı seçmektir. Konum belirlemede sürecinde müşteri profilinizin hangi bölgelerde ve ilçelerde daha çok vakit geçirdiğini analiz etmelisiniz. Ayrıca tüketim alışkanlıklarına bağlı olarak yolculuk güzergahları ve mekanları değerlendirmeli, potansiyel başarı oranını hesaplamalısınız.

Sosyo-ekonomik seviyesi yüksek bir müşteri kitlesini hedefliyorsanız daha çok plazaların ve iş yerlerinin yoğunlukta olduğu bölgeleri tercih edebilirsiniz. Öğrencilere yönelik bir tanıtım yaparken üniversitelerin yakınlarındaki binaları kullanmanız daha makuldür. Siyasi veya sosyal içerikli duyurular içinse ilçe bazında ayrıntılı bir gözlem yapmalısınız. Ulaşmak istediğiniz adayların yaşadıkları bölgelerde yer alan panoları değerlendirebilirsiniz.

Duvar reklamlarında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta yayın tarihleridir. Belirli bir süre vizyonda kalacak dizi ve filmler için duvar reklamının yayın öncesinde yerleştirilmesi gerekir. Tanıtımı hizmet başlamadan önce yerleştirmek, potansiyel seyircilerde bir beklenti yaratır. Ayrıca dizinin yayın sürecinde çalışmalar yaparak yeni seyirci kazanımı sağlamanız mümkündür.

Görsel Dikkat Çekme Teknikleri

Önü açık olan binalarda yer alan reklamların görüş alanı oldukça geniştir. Bu görseller, uzak mesafelerden de seçilebilecek boyuttadır. Özellikle yazılı mesajınızın okunabilmesi ve tercih ettiğiniz logo, sembol ve simgelerin ayırt edilebilir olması için büyük boyutlu panoları tercih edebilirsiniz. Böylece afiş içerisinde ince detaylara yer vererek yaratıcı tasarımlar ortaya koyabilirsiniz.

Reklam içeriğini, markanızın bulunduğu sektöre ve renk psikolojisine göre tasarlamanız artı puan sağlayacaktır. Örneğin, yiyecek ve içecek tanıtımları için turuncu, kırmızı ve sarı gibi sıcak tonlardaki renkleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra içeriğin tasarımında markayı çağrıştıran figür ve sloganlara da yer vermeniz mümkündür. Görsel açıdan yapacağınız dikkat çekici hamleler, kalıcılığı artırır.

Vermek istediğiniz mesaj ve görsel detaylar arasındaki uyumluluk, etki bakımından oldukça önemlidir. Bu noktada görsel tasarım tekniklerinden aktif biçimde faydalanmanız süreç açısından etkili olacaktır. Örneğin, cilt kremi tanıtımı için öncesi ve sonrasını göstererek ürünün etki gücünü ortaya koyan tasarımları değerlendirebilirsiniz. Böylece potansiyel müşterilerin ürünün başarı oranına dair fikir edinmesini sağlarsınız.

Marka kimliğinizi ön plana çıkartacak tasarım hizmetleri için https://www.zenithmedya.com/tasarim-hizmeti/ sayfamıza göz atın!

istanbul duvar reklam panosu

Mesajın Etkili Biçimde İletilmesi

Mesaj seçiminde markanın ürün skalası, kültürü ve vizyonu gibi değerleri ön plana çıkarmak etki bakımından avantaj sağlar. Kuruluşunuzun kişiselleştirilmiş bir profilini ve temel bir mesajını yaratarak reklam çalışmalarında net bir duruş sergileyebilirsiniz. Bu noktada markanızı çok yönlü bir şekilde ele almanız ve sizi rakiplerinizden ayıran niteliklerinizi ortaya koymanız gerekir.

Hikaye anlatımı pazarlaması gibi teknikler, kamuoyunun ilgisini çekmek için oldukça etkilidir. İlk adımda şirketiniz için sembolik değerler, mesaj içerikli hikayeler ve marka yüzleri gibi detaylarla çatı fikir örmelisiniz. Bu sayede reklam panolarında ve diğer iletişim kanallarında yayınlayacağınız tanıtımlar için aynı çatı altında hikayeler inşa edebilirsiniz. İlerleyen dönemde hedef kitlenin sizi bu hikayelerle tanıması, kalıcılık bakımından avantaj sağlayacaktır.

Mesajı biçimlendirirken kültürel ögelerden ve değerlerden faydalanmanız markanızın imajına katkı sağlayacaktır. Örneğin, ülkenin özel günleri için duygulara hitap eden çalışmalar ortaya koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra kültürel figür ve rolleri vurgulayan mesajlar yaratabilirsiniz. Böylece toplumun her kesimi tarafından benimsenmesi mümkün olan işler ortaya koymanız mümkündür.

Çatı Reklamı Nedir?

Duvar reklamına benzer bir yapıya sahip olan çatı reklamı, görünürlük bakımından oldukça avantajlıdır. Panolar, ortalama yüksekliklere sahip binaların üzerine konumlandırılır. Otoban kenarları, işlek caddeler ve yürüyüş alanları; sıklıkla tercih edilen bölgelerdir. Panolar, şirket tabelaları ve tanıtım içeriklerinin uzak mesafelerden bile rahatça okunmasını sağlamalarıyla öne çıkar.

Çatı reklamlarında amaç, markanın logo ve sloganını öne çıkarmaktır. Bu nedenle yaygın olarak kuruluşun operasyonel yapıları üzerinde yer alırlar. Uzun vadeli olarak asılı kalmaları, işletmeye kalıcı bir çözüm sunar. Boyutu gereği yapının bulunduğu güzergaha uzak olan alanlarda dahi net biçimde görülebilmektedir. Bu sayede imaj bakımından daha güçlü bir görünüme de imkan tanır.

Dış Cephe Reklam Kiralama Fiyatları

Binaların dış cephe reklam kiralama fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Kiralama sürecinde öncelikle tanıtılacak ürün ve hizmetleriniz üzerine değerlendirme yapılır. Binalara yerleştirilecek görseller şekillendikten sonra kiralama süreci başlar. Bunun için pano sahibi kuruluşlarla iletişime geçilir. Medya kuruluşu, reklamın net karşılığını belirledikten sonra tarafınıza bilgi verir.

Duvar giydirme reklam Beylikdüzü İstanbul konumu gibi işlek caddelere yerleştirilir. Geniş boyutlardaki panolar, potansiyel müşterilere ulaşmak için oldukça etkilidir. Bu bakımdan markaların sıklıkla tercih ettiği seçenekler arasındadır. Reklamlarınız, şehrin en yoğun bölgelerinde sergilenir ve hedef müşteri kitlesine kolaylıkla ulaşır. Kiralık reklam duvarı seçenekleri, fiyat-performans bakımından da oldukça avantajlıdır.

Marka bilinirliğinizi arttıracak tüm adımlar için hemen https://www.zenithmedya.com/iletisim sayfasından bizimle iletişime geçin!