Gaziantep Havalimanı Reklamı

Gaziantep havalimanı reklamı neden önemli olduğunu öncelikle Gaziantep şehrini tanıyarak anlamaya çalışalım. Gaziantep havalimanı reklamının yayınlanacağı havalimanı Gaziantep iline yaklaşık 20 km. mesafesinde bulunan Oğuzeli İlçesi sınırında bulunmaktadır. 1976 yılında hizmete girmiştir. Gaziantep ili Türkiye’nin altıncı bulunduğu bölgede ise birinci büyüklükte olan şehrimizdir.

Gaziantep havalimanı reklamının yayınlanacağı Gaziantep, gerek nüfusu, gerekse ekonomik gücü, kültürel zenginlikleri, tarihi dokusu ve gastronomisiyle metropol bir şehirdir. Gaziantep ili Anadolu’nun ilk şehri olan Mezopotamya ile Akdeniz bölgesinin kesiştiği yerde bulunmaktadır. Şehrin doğusunda Şanlıurfa; batısında Osmaniye ve Hatay; kuzeyinde Kahramanmaraş; güneyinde ise Suriye; kuzeydoğusunda Adıyaman; güneybatısında da Kilis yer almaktadır. 6222 km²'lik alanıyla Türkiye topraklarının yaklaşık olarak %1'lik bölümünü kapsamaktadır.


2019 sayımlarına göre nüfusu 2,029 milyondur. Gaziantep havalimanının yolcu sayısına baktığımızda ise 2021 Kasım ayında iç hatlar gelen yolcu sayısı 1.535.791 dış hatlar ise 147.407 iken 2022 Kasım ayında iç hatlar gelen yolcu sayısı 1.890.006 dış hatlar gelen yolcu sayısı ise 274.504 olmuştur. Bu küçük rakamsal bilgiler bile Gaziantep havalimanı reklamı neden verilmesi gerektiğin göstermektedir. 

Neden Gaziantep Havalimanı Reklamı?

Yılda ortalama 2 milyonun üzerinde yolcunun gelip gittiği havaalanı olması sebebiyle Gaziantep havaalanı reklamı ile potansiyel müşterilere daha kolay ve daha geniş bir kitleye aynı anda ulaşma imkanı bulmuş olacaksınız. Havalimanının bulunmuş olduğu alan içinde gerek içeride gerekse dışarıda birçok ünitenin mevcut olması da ayrıca bir cazip noktasıdır. Bunlar panolar, led ekran, billboardlar ve CLP’lerdir. Zenith medya olarak tüm bu alanlarda sizin için yerinizi ayarlıyoruz.

Gaziantep Havaalanı Reklam Avantajı Nedir?

Yukarıda sayılan çeşitli ve alternatifli reklam üniteleri sayesinde sizin marka tanıtımınızı ve ürün/hizmetinizi aynı anda birçok kişiye Gaziantep havalimanı reklam üniteleri sayesinde göstermiş oluyoruz. Reklam firmaların ürün ve hizmet faaliyetlerine ait mesajların iletilmesi faaliyeti olduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda firmalar bu mesajın en iyi yoldan ve en geniş kitleye nasıl iletiriz diye bir arayış içinde olmaktadırlar. Bu süreç yazılı olarak başlamıştır. Hatta ilk kağıt olan papirüsün bulunmasıyla birlikte yazılı reklam süreci başlamıştır denilebilir.


Reklamın temel amacı tüketici yani potansiyel müşteri ile doğru iletişim kurulmasıdır. Gaziantep ilinde faaliyet gösteren yerel işletmeler için veya ulusal firmalar için Gaziantep havaalanı reklamı ürünlerinin tanıtımı için vazgeçilmez bir alan olmaktadır. Kitle iletişim araçlarının artmasıyla potansiyel müşterilerin reklamlara ulaşması da daha kolay hale gelmiştir.

Havalimanı reklamı vermek isteyen firmalar reklamlarının yayınlandığı yerde ne kadar insana ulaşım sağlanır hesabı içinde olurlar. Havalimanı reklam ile ayda yaklaşık iki milyon insana ulaşım sağlanacağı göz önünde bulundurulduğunda Gaziantep havalimanı reklam panoları firmalar için cazip hale gelmiştir.

Tabi bir de demografik olarak bakılırsa havalimanı kullanan kişilerin gelir seviyesi ortalamanın biraz üstünde ve alım gücü de aynı oranda olan kişiler kullanmaktadır. Doğal olarak havalimanı reklamı alım gücü yüksek kişilerce görülmüş olacak ve sizin markanız ve de ürünleriniz rakip firmalara göre daha fazla tanınmış olacaktır. Gaziantep havalimanı reklam bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve reklam ünitelerinde rezervasyon yaptırmak için https://www.zenithmedya.com/iletisim adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.