Havalimanı Reklamları Nedir Nasıl Verilir?

Havalimanı reklamları günümüz küreselleşmesiyle her geçen gün rekabet artmaktadır. Artan rekabet karşısında aynı hizmeti veren rakip firmalar ürünlerini diğer rakip işletmeye göre daha fazla satmak için her geçen gün yeni stratejiler geliştirmektedir. Ayrıca firmalar müşterilerin beklentilerinin ötesine geçmek te zorunda kalıyorlar.


Geliştirilen ve müşterilerin beklentilerinin ötesinde yapılmaya başlayan hizmet ve ürünlerin ayrıca potansiyel müşterilerin aklında kalmasını sağlamakta diğer önemli bir noktadır. Bunun için firmalar ürünlerini tanıtmak için farklı farklı yerler mecralar yöntemler arayışı içinde yer almaktadırlar. En çok tercih edilen reklam ünitesi billboard reklamları olmasına rağmen firmalar farklı yerlerdeki reklam ünitelerini de denemek istemektedirler. Bu farklılıklar içinde havalimanı reklamları yer almaktadır.

Havalimanı reklamları için en önemli konu havalimanını hangi potansiyel müşteri konumundaki kişiler kullanmaktadır. Ulaşım ağındaki ücret olarak hesaplı uçuşların olması ve farklı farklı rakip uçak firmaların kendi içindeki rekabetlerinden dolayı ulaşım açısından havalimanları çokça tercih edilmektedir. Bunu bir tablo ile göstermek gerekirse Ankara Esenboğa Havalimanı yolcu artış sayısı aşağıdaki gibidir:

Yıl

İç hat yolcu

Dış hat yolcu

2019

11.417.759

2.275.195

2018

14.498.102

2.241.901

2017

13.828.365

1.988.793

2016

11.547.240

1.496.876

2015

10.562.282

1.551.157

2014

9.567.075

1.445.044

Yukarıdaki tablo bile neden havalimanı reklamları verilmesi gerektiğini göstermeye yetmektedir.

Reklam firmaların tanıtım ve tutundurma faaliyeti olarak tanımlanabilir. Ancak zamanla bu düşünce müşterinin algısında yer edinme olarak değişmiştir. İşletmelerin en temel amacı yapmış olduğu faaliyetin sürdürülebilirliğini devam ettirmektir. Bunun için de vermiş olduğu hizmet veya satmış olduğu ürünlerden kar elde etmesi gerekmektedir. Bunun içinde doğal olarak müşteriye ulaşması gerekmektedir. Bunun en doğal yolu da reklamdır.

Havalimanı Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Havalimanları yapmış olduğu hizmet ve sahip olmuş olduğu alandan ve de yönetsel özerkliğinden dolayı firmalara farklı reklam üniteleri sunmaktadır. Tüm bunlar havalimanı reklamları olarak adlandırılmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır: köprü reklamları, havalimanı ile uçak körüklerinde reklamlar, havalimanı içinde veya dışında reklam için ayrılmış dijital panolar veya billboardlar da reklam yapılabilmektedir.


İstanbul Havalimanında reklam vermek isteyenler için İstanbul Havalimanı reklam çeşitleri ise şunlardır.

·         Lightbox,

·         Duvar panoları,

·         Stant,

·         Özel dijital alanlar,

·         Dijital proje,

·         Terminal dışı statik üniteler,

·         Terminal dışı banner’lardır.

İstanbul Havalimanı reklam üniteleri için bizimle https://www.zenithmedya.com/iletisim adresinden ulaşıma geçerseniz bizde sizin yerinizi İstanbul Havalimanı reklam ünitesini ayarlayalım.

Havalimanı Reklam Ücretleri Kaç Lira?

Havalimanı reklam ücretleri reklamın hangi havalimanında yapılacağı, reklam için hangi ünitenin kullanılacağı, kaç adet reklam ünitesi kiralanacak, kaç gün kiralanacak gibi etkenlerden dolayı Havalimanı reklam ücretleri değişmektedir. Güncel ve size özel Havalimanı reklam ücretleri için bizimle irtibata geçiniz.

Unutmayın yurt içi ve yurt dışı yoğun bir müşteri akımı olan havalimanları ürünlerinizin, hizmetlerinizin, markanızın tanınırlığı açısından havalimanı reklamları gelir seviyesi orta ve üst düzey olan potansiyel müşterilere ulaşma imkânı sağlamaktadır.