İstanbul otobüs giydirme yöntemi ile kaplanmış mor belediye otobüsü.

İstanbul otobüs giydirme yöntemi ile marka bilinirliği, hizmet ya da proje tanıtımının geniş kitlelere kısa zamanda yapılabilir. Ülkemizin en büyük durak ve yolcu ağına sahip İstanbul İETT otobüsleri gezen reklam uygulaması için reklam vereceklere sunulabilecek avantajlı ve ideal seçeneklerdendir. 3039 otobüs, 860 bin yolcusu ve 11.765 durağı ile İstanbul otobüs giydirme için markalar ve ürün tanıtımları için kaçırılmayacak bir fırsattır.

Otobüs Giydirme Sanatı İle Her şey Mümkün!

Reklamcılık sektöründe en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilen araç giydirme ustalıkla yapıldığında otobüslerin, tramvayların, arabaların ve pek çok farklı aracın göze çarpan reklam mesajlarıyla dolu bir bir sanat eserine dönüşmesini sağlar.

İstanbul başta olmak üzere şehir merkezlerinin pek çoğundaki otobüslerde sıklıkla tercih edilen bir reklam yöntemidir. Böylece reklam mesajları şehrin bir ucundan diğer ucuna hareketli bir şekilde hedef kitlelere ulaşır. İstanbul otobüs giydirme ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olmak için siz de sayfayı aşağı doğru kaydırın.

Otobüs Giydirme Reklamı Nedir?

Otobüs giydirme reklamı; yazı veya metnin çok az, renkli, eğlenceli ve dikkat çeken görsellerin daha çok yer aldığı açık hava reklamıdır. Otobüs giydirme reklamına bir diğer tabirle gezen reklam da denilebilir. Bu yöntemle hareket halindeki tüm araçlar üzerindeki reklam mesajlarını kısa sürede hedef kitleye ulaştırarak onları etkiler. Bu reklam yöntemi tam sizin aradığınız yöntem olabilir.

İstanbul otobüs giydirme yöntemi ile kaplanmış belediye otobüsü.

İstanbul Otobüs Giydirme Teknikleri Nelerdir?

İstanbul otobüs giydirme teknikleri Avrupa ve Anadolu yakasındaki tüm otobüslerde hedef kitleye göre farklı şekillerde uygulanır. İETT otobüs giydirmelerde araçların sadece yan cepleri, sadece arka tarafı, sadece ön tarafı veya cam hariç tüm araç kaplanır.

Otobüsün sadece arka tarafının kaplandığı tekniğe superback kaplama denir. Otobüsün sadece ön tarafının giydirilmesine ise şerit kaplama denir. Her iki teknik ile trafik yoğunluğu fazla olan yerlerde hem yayalara hem de araçlara hitap etmek amaçlanır. Ayrıca durakta bekleyen, yolculuk yapan kitlelerin de dikkati çekilir.

Otobüsün yan ceplerinin giydirilmesi durumunda reklamda kullanılacak görsellerin, yazı boyutlarının ve karakterlerinin konumlandırması çok önemlidir. İşinde uzman olanlar tarafından yapılan otobüs giydirme ile hem araçların zarar görmesi önlenir hem de kitleler üzerinde beklenen etki oluşturulur.

Dijital Reklamcılığın Otobüs Giydirmedeki Rolü Nedir?

İstanbul metro reklamlarında sıklıkla tercih edilen ve etkisi oldukça fazla olan dijital reklamlar İstanbul otobüs giydirme işlemlerinde de kullanılır.

Komple ya da bölgesel olarak uygulanan otobüs giydirmelerde dijital baskılar kullanılarak araçlar adeta hareket eden billboardlara dönüştürülür.

Böylece dikkat çeken otobüsler gün boyu gittikleri her yerde markaların tanıtımını en akılda kalıcı ve ilgi çekici şekilde yapmış olur. Bu yönde en etkili reklam kampanyalarını yürüten Zenith Medya Dijital ve Reklam Ajansı sizlere  her zaman tam destek sağlamaktadır.

İstanbul Medya Reklamları adlı yazımız hakkında detaylı bilgi almak için www.zenithmedya.com/blog/istanbul-metro-reklamlari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Otobüs Giydirme Reklam Kampanyaları

Otobüs giydirme kampanyaları markanızın reklamının farklı kesimlere kısa sürede ulaşmasını sağlar. Ayrıca otobüs reklamları 3 ay, 6 ay veya 1 yıl gibi farklı sürelerle kiralanabilir. Uzun süreli reklam kampanyaları ile etkili bir reklam kampanyası yürütülmüş olur.

Başarılı otobüs giydirme reklam kampanyalarında kullanılan afişler ilgi çekici bir tasarıma sahiptir ve kaliteli malzemeden oluşur.

Ayrıca reklamın daha çok insana ve farklı kesimlere ulaşacağı düşünülerek gidilen güzergahlara göre otobüs giydirme tekniklerini uygulamak da bu konuda tecrübeli olmayı gerektirir.

Başarılı bir giydirmeden oluşmuş İETT reklamları, markaların veya ürünlerin afişlerini şehrin ana ya da ara güzergahlarında çalışan otobüsler aracılığıyla istenilen hedef kitleyle buluşturularak kısa sürede satışları artırmaya yardımcı olur.

İstanbul otobüs giydirmede markanızın en etkili şekilde reklamının yapılması için siz de Zenith Medya ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul otobüs giydirme yöntemi ile kaplanmış kırmızı belediye otobüsü.

İstanbul Otobüs Giydirme Fiyatları Nasıldır?

İstanbul otobüs giydirme fiyatları kiralanan otobüs sayısına ve kiralama süresine göre değişir. Otobüs sayısı ve kiralama süresi arttıkça fiyatların da düştüğü gözlemlenir. Fazla sayıda otobüs kiralamak hem marka bilinirliliğin artması hem de kârlı olması bakımından avantajlıdır.

Reklam kampanyalarına ayıracağınız bütçeyi en mantıklı şekilde kullanmak için siz de tercihinizi otobüs giydirmeden yana kullanabilirsiniz.

Zenith Medya Dijital ve Reklam Ajansı olarak otobüs giydirme dahil tüm reklam çalışmalarınızda her zaman yanınızdayız. Hemen iletişime geçin!

    Bize Ulaşın