Sivas Havalimanı Reklamları

Tüm dünyada sanayinin ve buna bağlı olarak ticaretin gelişmesiyle birlikte yolcu taşıma da kullanılan ulaşım sistemleri de bu gelişimlere ayak uydurarak kendini hem yeniledi hem de geliştirmiş durumdadırlar. Bu ulaşım çeşitliliği içinde havalimanı ulaşımı diğer ulaşım çeşitlerine göre daha hızlı ve baş döndürücü değişime uğramıştır. Bunun yanında insanların yolda fazla zaman kaybetmemek için de havaalanı kullanımı artmıştır. Bu artışlar ise ticari reklamlarda yeni bir mecra doğmasına sebep olmuştur.


Dünya tarihinde ilk kentler nehir veya deniz kenarlarına kurulmuş olup bu yerleşim yerinden dolayı deniz taşıma sistemi gelişmiştir. Daha sonraları sanayinin ve fabrikaların gelişmesiyle birlikte yerleşim alanları deniz veya nehir kenarlarından uzaklaşarak şehrin iç kısımlarına doğru yayılmaya başlanmıştır. Doğal olarak hareketlilik buraya kayarak demiryolu ve kara yolu ulaşım gelişim göstermiştir.20 YY. karayolları önem kazanarak hareketlilik oraya doğru kaymış ve nihai olarak 21. YY. hava ulaşım değer kazanmış ve havalimanları gelişim göstermiştir. Türkiye’de bunlardan biri de 1957 yılında hizmete giren Sivas Nuri Demirağ Havalimanıdır.


Sivas havaalanında yılda yaklaşık 1.000.000 yolcu taşıması yapılmaktadır. Bu kadar insana hizmet veren bir mecra da Sivas havalimanı reklamları olarak dikkat çekici bir özellik olmuştur. Reklam sektöründe hedef oldukça fazla insana reklamı göstermektir. Bunlarda farklı mecraların kullanımı ile mümkün olabilmektedir. Bu mecralar içinde en yaygın olarak kullanılan billboard reklamlarıdır. Bu reklam türü her alanda kullanıma müsaittir. Bu alanlardan biri de havalimanı reklamları da gelmektedir. uzun yıllar reklam tecrübesi olan firmamız Zenith Medya size en uygun yerleri sunmaya hazırdır.

Sivas Havalimanı Reklam Avantajı Nedir?

Sivas havalimanı reklamı vermek isteyenler için şu rakamlar dikkat çekicidir.

Terminal Alanı

20.047 m2

İç Hatlar Terminali Alanı

1350 m2

Check-in Banko Sayısı (İç-Dış Hat)

16 adet

Gelen Yolcu Konveyörü 

1 Adet

Giden Yolcu Konveyörü (İç-Dış Hat)

1 Adet

Yıllık İç-Dış Hat Yolcu Kapasitesi

3.000.000 kişi

Yukarıda tabloda verilen rakamlar incelendiğinde Sivas havalimanı reklamı vermek neden önemli olduğu gayet açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Üç vadi arasına yerleşmiş olan Sivas ili ticari reklamını Sivas havalimanı reklamı vererek göstermek isteyenler için bulunmaz bir reklam mecrasıdır.

Sivas Havalimanı Reklam Ücreti 2023


Her ne kadar havalimanı reklamı denilince Sivas havalimanı reklamı vermek isteyen yüksek bir ücret ödeyeceğini düşündüğü için kaçınmaktadırlar. Ancak, durum hiçte öyle zannedildiği gibi değildir. Her şeyden önce Sivas havalimanı reklamı farklı reklam üniteleriyle hizmet vermektedir. Sivas havalimanı reklam ücreti 2023 hangi alanda reklam verileceğine göre değişmektedir. Sivas havalimanı reklam ücreti 2023 havaalanı içinde veya dışında, nerede, hangi gün, kaç gün yayınlanacağına göre değişim göstermektedir. Sivas havalimanı reklam ücreti 2023 için https://www.zenithmedya.com/iletisim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.