CLP Reklamları

Clp reklam, günümüzde firma, şirket veya şahısların hedef kitlelerine daha kolay ulaşmalarını ve istedikleri mesajı etkili bir şekilde verebilmelerini sağlayan bir açık hava reklam türüdür. Bu kapsamda CLP reklam panoları, dikkat çeken tasarımların yanı sıra akılda kalıcı mesajların iletilmesine sağladıkları katkı ile de ön plana çıkar. Ayrıca diğer reklam türlerine göre daha yüksek farkındalık oluşturarak marka ve firmaların kitlelerinin artmasına yardımcı olur.

clp raket

Billboard Reklam Nedir?

Clp reklam, insanların zorunlu olarak durmaları gereken noktalara yerleştirilen ve dikkat çekici tasarımları ile ön plana çıkan bir reklam türüdür. CLP reklamlar, firmaların herhangi bir ürününün veya hizmetinin tanıtılması için tasarlanır. Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu reklamlar kaldırımlarda, duraklarda ve yollarda sıklıkla insanların karşısına çıkar.

CLP reklamlar genellikle dışarda görüldüğünden açık hava reklamları olarak da adlandırılır. Açık hava reklamlarında hedef kitleye ulaşım hem daha hızlı hem daha etkili olur. Bu kapsamda doğru açık hava reklamı hizmeti tercihi ile pozitif etkileşim elde etmek oldukça kolaydır.

CLP Reklam Çeşitleri Nelerdir?

CLP reklamlar, LED ekran, LCD ekran, hareketli veya sabit reklamlar olarak geniş seçenekler sunar. Hareketli panolarda değişim süresi saniye veya dakika olarak ayarlanabilir. Pano içerisinde bulunan posterlerin çoklu veya tekli olması ise yine tercihe bağlı olarak değişebilir. Ayrıca hareketli panolar reklam verenin tercihine göre yatay veya dikey olarak da kullanılabilir.

LED raket panolar kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda manuel müdahale imkânı sunar. LED ekranlar genellikle her türlü hava durumuna karşı dayanıklı olduğu için en çok tercih edilen CLP reklam türü olarak ön plana çıkar. LCD ekranlar ise LED ekrana göre daha yüksek çözünürlük sağlar. Bu tür panolar daha çok direkt güneş ışığı almayan alanlarda veya iç mekanlarda kullanılır. LCD pano ve LED raket pano fiyatları, panonun boyutuna ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Diğer reklam ünitelerimiz için https://www.zenithmedya.com web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

CLP Raket Reklam Nedir?

Clp raket pano veya reklamlar, genellikle göz hizasında olacak şeklide tasarlanan, görülme oranı yüksek reklam üniteleridir. Raket reklam türü duraklarda, şehir içi yollarda, kaldırımlarda ve araç geçişinin sık olduğu noktalarda kullanılan bir reklam çeşididir.

Raket panolarda genellikle reklamın önünde ve arkasında cam kapak kilit sistemi bulunur. Bu sayede hem yetkili kişiler içerideki reklam panolarını değiştirebilir hem de hazırlanan reklam afişleri hava şartlarından korunmuş olur.

clp raket

Raket Pano Ölçüleri Nelerdir?

Genel olarak baz alınan ölçüler şu şekildedir;

  • 118.5 x 175 cm afiş ölçüsü, görsel alan 115.5 x172 cm (en-boy), kâğıt 135 gr.

Bu ölçülerin bazı durumlarda değişiklik gösterme ihtimali de mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Verilecek olan reklama en uygun pano ölçüsü, tasarıma bağlı olarak ayarlanabilir. Bazen kullanılan bir görsel, normalden daha büyük bir yazı stili veya verilmek istenen esas mesajdan dolayı bu değişiklikler meydana gelir.

Raket Billboard Reklam Fiyatları Ne Kadardır?

Raket billboard reklam fiyatları, reklam verecekler için oldukça önemli bir konu olup, reklam verilen yerin konumu, boyutu, süresi ve reklam şirketi gibi kriterlere göre farklı seviyelerde belirlenir. Raket billboard reklamları, en az bir hafta olmak üzere aylık veya yıllık reklamlar olarak planlanır.

Reklam hizmeti alma süreci, reklamın yapılacağı bölgeye göre hedef kitle dikkate alınarak billboard’un hazırlanması ile başlar. Yani öncelikle lokasyon seçimi yapılır. Ardından reklamı yapan firma ya da kişiler rezervasyon ve reklam sözleşmesi yapar. Bu sayede hangi tarihlerde panoların kim tarafından veya ne amaçla kullanılacağı belirlenir. Billboard reklam ünitelerimiz için https://www.zenithmedya.com/billboard-reklamlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

CLP Durak Reklam Nedir?

CLP durak reklam türünün amacı, bir mesajı hızlı ve etkili bir şekilde geniş kitlelere aynı anda yaymaktır. Bu yüzden verilen mesaj kadar mesajın nasıl verildiği yani görseli de oldukça önemlidir. Buradaki temel amaç sadece bilgi vermek değil aynı zamanda verilecek bilginin en çarpıcı şekilde iletilmesinin sağlanmasıdır.

CLP durak reklamlarındaki metinler veya görseller ilk bakışta algılanabilecek şekilde dikkat çekici olarak tasarlanır. Bu kapsamda kullanılan sözcük veya cümleler de olabildiğince kısa ve anlamlı olur. Tercih edilen görsellerin özgün ve göze hitap eder yapıda olmasına özen gösterilir. Bazı durumlarda daha net bir mesaj vermek amacıyla tek bir görsel kullanılır. Ayrıca yazılar belirli bir mesafeden okunabilecek büyüklükte olmalıdır. Aynı zamanda göz yormamalı, insanları bıktırmamalı ve eğer hareketli bir pano kullanıldıysa geçişler belli aralıklarla değişecek şekilde ayarlanmalıdır. Bu sayede hem ilginin hem de etkileşimin artmasını sağlanır.

clp durak

CLP Durak Ölçüleri Nelerdir?

Clp durak ölçüleri verilecek reklama göre ayarlanır. Görünen alanın ölçüleri genellikle 115.5 x 172 cm’dir. Bu kapsamda kullanılacak olan görsel veya tasarım çalışmaları, görünen alanın ölçüleri dikkate alınarak hazırlanmalıdır.

Otobüs Duraklarına Reklam Nasıl Verilir?

Bir firma, şirket ya da marka için tanıtım ve pazarlamanın en etkili yolu reklamdır. Bu reklamların en dikkat çekenlerinden biri ise otobüs durağı reklamlarıdır. Günümüzde toplu taşıma araçları çok sık kullanıldığı için, insanların uzun süre bekledikleri duraklarda reklam vermek etkileşimi artırmanın yanı sıra hedef kitlenin de büyümesini sağlar. Otobüs duraklarına reklam vermek için www.zenithmedya.com/iletisim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Otobüs durağı reklamları akılda kalıcılığı arttırdığı için çok sık tercih edilen bir reklam yöntemdir. Otobüs durağı reklamları doğru ışıklandırma ve uygun tasarımlar ile dizayn edilerek 7/24 görünür hale getirilebilir. Bu reklam çeşidinde amaç sadece durakta bekleyen yolcuları etkilemek değil aynı zamanda sürücülere de hitap etmektir. Bununla birlikte otobüs durağı reklam fiyatları çoğu reklam türüne göre maliyeti daha az olup ulaşılabilirlik açısından ise daha etkilidir. Bu durum sayesinde hedef kitleye ulaşmada istenen ivme daha kolay elde edilir.

CLP Reklam Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Clp reklam hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken temel nokta yayınlanan reklamın insanları yormayacak şekilde tasarlanmasıdır. Clp reklam çeşitlerinde kullanılacak yazı biçimi çok küçük olduğunda insanlar okumakla uğraşmaz ve bu da hedeflenen verimin elde edilmesini engeller. Bu yüzden reklam verirken dikkat edilecek başlıca konu insanların okuyabileceği ve tek seferde anlayabileceği bir şekilde reklam dizayn edilmesidir.

CLP reklam hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise panoların her iki tarafının kilitli camlarla kaplı olmasıdır. Bu durum hem reklamın ömrünü uzatır hem de estetik olarak daha iyi bir görüntü sunar. Ayrıca verilen reklam, çeşitli hava değişimlerine maruz kalmadan ilk günkü etkisini korur.

CLP reklam verirken göz önünde bulundurulması gereken konulardan bir diğeri de doğru reklam şirketinin seçilmesidir. Seçtiğiniz reklam şirketinin alanında uzman personele sahip olması, firmanızın veya markanızın ihtiyacını doğru anlaması ve sizin için en doğru reklam türünün seçilmesi sürecinde destek olması oldukça önemlidir. Böylece verdiğiniz reklamdan elde ettiğiniz getiri maksimize edebilirsiniz. Aksi taktirde harcadığınız reklam ücretinin karşılığı almanız oldukça zordur.

Eğer siz de reklam seçimi ve tasarımı konusunda uzman ve tecrübeli bir ekip ile çalışmak istiyorsanız hemen Zenith Medya ile iletişime geçebilirsiniz.