Megalight Reklam

Megalight (ADML) reklam, sabit afişlerin ve hareketli afişlerin sergilenebildiği dikkat çekici açık hava reklamlarıdır. Megalight (ADML) reklam, aslında eskiden beri var olan afiş kültürünün günümüz reklam sektöründe yenilenmiş ve etkisini arttırmış şekli olarak da tanımlanabilir.

Haftalık veya aylık yayın yapma imkânı olan bu reklam türünde, reklam süresi reklamı veren firmanın talebine göre belirlenir. Bununla birlikte megalight reklamlarında proje ve montajın profesyonel ekipler tarafından yapılması oldukça önemlidir. Bu hem hedef kitleye ulaşma da hem de beklenilen geri dönüşü almada büyük bir etkendir. Diğer reklam ünitelerimiz için https://www.zenithmedya.com web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

megalight reklam

Megalight Nedir?

Megalight, büyük görsellerin sergilendiği yerden yüksekliği sayesinde birçok noktada kullanılabilen bir reklam türüdür. Açık hava reklamlarının en dikkat çeken türlerinden biri olan megalight reklamların, birçok farklı kullanım alanı vardır. Daha çok yeni açılan şube veya mağaza reklamları için tercih edilen bu reklamlar, bazı durumlarda siyasi partilerin seçim mesajları için de belirli bir süre megalight panolarda yayınlanır.

Megalight reklamda tasarımları, görsel ve yazıların göze hitap eder şekilde yayınlanmasına olanak verdiğinden hedef kitleyi yormazken aynı zamanda kalıcılığı da arttırır. Bu sayede markaların daha iyi bir imaj çizmesine yardımcı olur. Belirli izinler alınarak ve önceden belirlenmiş konumlara yerleştirilen bu reklam panoları, standartlara uygun kontrolleri geçtikten sonra yayınlanır.

Megalight Reklam Nedir?

Megalight (ADML) reklamlar, diğer reklam türlerine göre görüntü olarak daha yüksek konumlara yerleştirilen büyük reklam panolarıdır. Hareketli billboard tasarımlarından boyut olarak daha büyük olan megalight (ADML) reklam çeşitleri; sabit ve ışıklı olarak dizayn edilir. Bununla birlikte farklı standartlarda da tasarlanabilen bu reklam türü kapsamında hareket eden yapısıyla ön plana çıkan dönen billboardlar da bulunur

Şehir elektriğiyle çalışan megalight reklam panelleri, 24 saat dönüşümlü olarak aktif kalır. Panelde yayınlanacak olan görsellerin düzgün bir şeklide dönüşümünü tamamlayabilmesi için yerleşiminin doğru ve eksiksiz yapılmış olması gerekir. Ayrıca bu tabelaların dış görünüşleri çoğu reklam panosuna oranla daha hatasız bir yapıya sahiptir.

Megalight (ADML) reklamlar, yaratıcılığın ön plana çıktığı ve her gün daha fazla insana ulaşmayı hedefleyen reklamlardır. İletilen mesajların duygusal ve uyarıcı niteliğinin olması, sözcüklerin her zaman açık, anlaşılır ve net olması, hatta mümkünse kelimelerden çok görsel kullanılması, tekrara gidilmemesi, kullanılan renklerin uyum içinde olması ve yazılan yazıların herkes tarafından okunabilir olması megalight reklam afişi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken başlıca noktalardır.

ADML Nedir?

ADML reklam, büyük görsellerin yerleştirilebildiği yapısıyla ve yerden yüksekliğiyle gerek yayalar gerekse de uzak mesafedeki araçların görebileceği reklam türüdür. Ayrıca ADML reklam afiş değiştirici mekanizmaya sahip olduğu için bu reklam çeşidinin bir yüzünde 3 adet afiş sergilenebilir. Genellikle her reklam 8 saniye gösterimde kalır.

Günün belirli saatlerinde ve belirli aralıklarla değişen bu afişler, geleneksel reklam panolarına kıyasla günümüzde çok sık tercih edilen bir açık hava reklamlarıdır. Ayrıca içerden aydınlatma özelliğiyle günün belirli saatlerinde de görüntü kalitesi üst seviyede olur. Ön ve arka yüzeyleri tamamıyla cam kaplama olan bu reklamların söz konusu yüzeylerinde herhangi bir kaza durumunda camların kırılma ihtimaline karşı temperli ve güvenlikli camlar kullanılır. Bu sayede de olası bir hava değişikliğine karşı afiş herhangi bir zarar görmez ve kalıcılığı uzun süre devam eder.

Metal ayak sistemi ile yerden ortalama 2.5-3 metre yükseklikte olan ADML reklam tasarımlarının pano ayakları genellikle paslanmaz metal veya camlardan üretilir. Bununla birlikte bu malzemelerin kullanımı isteğe ve verilecek olan mesaja göre değişebilir.

ADML reklam

ADML: Afiş Değiştiricili Megalight Çeşitleri ile Markanızı Tanıtın

ADML reklam; hareketli, posterli megalight, ışıklı veya ışıksız olabileceği gibi tercihe bağlı olarak tek taraflı ya da çift taraflı olarak da kullanılabilir. Aydınlatma olarak genellikle LED veya floresan lambalar tercih edilir. Ayrıca uzaktan kumanda ve programlayıcı sistemle sayesinde beklenmedik durumlara karşı hızlı müdahele olanağı da sunar. Ayrıca değişen hava koşullarına karşı dayanıklı yapıda olan megalight (ADML) reklam, uzun yıllar boyunca kullanım imkânı sağlar. Ayrıca açık hava reklamlarının en çok kullanılan türü olan billboard reklamları için https://www.zenithmedya.com/billboard-reklamlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Megalight (ADML) reklam kullanımı söz konusu olduğu zaman lokasyon seçimi önemli bir kriter olarak ön plana çıkar. Hedef kitleye hitap edecek bu reklamlar doğru konumlandırıldığında hem daha fazla insana ulaşım olanağı sağlar hem de kalıcılığı büyük oranda artar.

Bir reklamın olmazsa olmaz özelliklerinden biri de ilgi çekici olmasıdır. İlgi çekici olmayan reklamlar dikkat çekmeyeceği için verimi düşürür. Açık hava reklamlarında pazarlama stratejisi geliştirilirken yaratıcı tasarımlar üretilir ve verilmek istenen mesaj en net ve kısa şekilde iletmeye çalışılır. Bu noktada bir reklam panosunun diğer reklam panoları içerisinden sıyrılarak öne çıkabilmesi ve diğerlerine oranla daha çok yankı uyandırması doğru reklam türünün tercih edilmesi ile izlenecek stratejiye bağlıdır.

afis-degistiricili-megalight

Megalight Ölçüleri ve Özellikleri Nelerdir?

Genel olarak megalight panolarda baz alınan ölçüler şu şekildedir;

  • 352 x 247 cm afiş ölçüsü
  • Görünen alan (en-boy) 341 x 245 cm
  • Kâğıt ağırlığı 120 gr
  • Amortisörlü kapak sistemine ek gizli kilit sistemi
  • Dört mevsim dayanıklı cam sistemi

Bu ölçülerin bazı durumlarda değişiklik gösterme ihtimali reklam verirken göz önünde bulundurulmalıdır. En doğru yaklaşım verilecek olan reklama en uygun panonun ayarlanmasıdır. Bazen kullanılan bir görsel, normalden daha büyük bir yazı stili veya verilmek istenen esas mesaj bu tür değişikliklerin yapılmasını gerekli kılar. Bu yüzden reklam panosu hazırlanırken panoda görünecek alan ve görünmeyecek alan ölçümleri dikkatli bir şekilde yapılır.

Megalight reklam panolarının en önemli özelliklerinden biri de reklam panosunun açılış ve kapanış saatlerinin isteğe göre ayarlanabilir olmasıdır. Ayrıca yerel saat uygulamaları sisteme kaydedilebilir veya reklamın kapanma zamanı geldiğinde hangi fotoğraf ya da afişte sabitleneceği de yine isteğe göre ayarlanabilir. Manuel olarak aşağı ya da yukarı doğru hareket özelliği de aktiftir. Tüm bu özellikler uzaktan kontrol edilebilme olanağı sayesinde etkin bir şekilde kullanılır.

Megalight Reklam Fiyatları Ne Seviyededir?

Açık hava reklam kiralama işlemi sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Megalight (ADML) reklamlar açık hava reklamları oldukları için lokasyonun doğru seçimi oldukça önemli olup, tecrübe gerektiren bir konudur. Bu kapsamda Megalight (ADML) reklam fiyatları genel itibariyle boyut, süre ve konuma göre farklı seviyelerde belirlenir. Ayrıca reklam panosunun üretiminde kullanılan malzemenin türü de fiyata etki eden unsurlar arasında yer alır.

Megalight (ADML) reklam türünde verilen reklamlar belli bir süre aralığında yayınlanmak üzere verilir. Bu kapsamda bir reklam, panoda genellikle maksimum bir ay kadar durur. Sonrasında yerini yeni reklam veya tanıtımlara bırakır. Bu uygulama hedef kitleye sürekli aynı şeyleri sunarak sıkmamak için yapılan bir uygulamadır. Ayrıca fiyatı da etkileyen en önemli unsurlardan biridir.

Eğer siz de doğru hedef kitleye, doğru lokasyonda reklam vererek hedefinize emin adımlarla ilerlemek istiyorsanız alanında uzman profesyonel bir ekip ile çalışmanız oldukça önemlidir. Zenith Medya, tecrübe ekibiyle markanızın veya firmanızın gereksinimi en iyi şekilde karşılayacak reklam çözümleri ile hizmet sunar. Detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçebilir ve www.zenithmedya.com/iletisim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.