Dijital Ekran Reklamları

Teknoloji günden güne gelişerek reklam sektörü içinde birçok yenilik doğurur. Dijital ekranların da yaygınlaşmasıyla beraber reklam sektöründe; hedef kitleye ulaşmak için teknolojiyi kullanmak önemli bir araç haline gelmiştir. Gün içinde okula, hastaneye, işe veya alışverişe giderken mutlaka bir dijital ekran ile karşılaşırsınız. Bundan dolayı firmalar ve markalar reklam için tercihlerini yaparken dijital ekran reklamları seçeneklerini de değerlendirirler.

Neredeyse bütün işletmelerin, işlerini dijitale geçirmelerinden dolayı reklamcılık sektörü de dijital ortama kaymış durumdadır. Bu sayede daha profesyonel ve yönetimi kolay bir reklam işleyiş süreci ortaya konulur. Bu kapsamda eskiden kâğıt afişler, panolar kullanılırken artık dijital panolar sıklıkla tercih edilmektedir. Üstelik dijital panolar internetin bulunduğu her yerde kolaylıkla kullanılabilir. Diğer outdoor reklam alanlarımız için www.zenithmedya.com üzerinden inceleme yapabilirsiniz.

Buna ek olarak, geleneksel reklam türlerine göre daha tasarruflu olan dijital ekran reklamlar, hedef kitlenin de oldukça fazla ilgisini çeker. Çünkü bu reklam türü ile büyük meydanlarda, birden çok dijital ekranla markanız veya firmanız için renkli ve hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ayrıca geniş bir hedef kitlesine vermek istediğiniz mesajı iletebilirsiniz. Üstelik dijital ekran reklam çeşitleri geniş kullanım yelpazesi ile ön plana çıkar. Birçok iş grubuna yönelik reklam ihtiyacı, bu reklam türü ile kolaylıkla karşılanabilir.

Dijital Ekran Reklamları Nedir?

Dijital Ekran Reklamları

Halk arasında dijital billboard olarak da bilinen dijital ekran reklam çeşitleri, aslında bir tanıtım ekranıdır. Aynı zamanda bir açık hava reklam türü olan dijital ekran reklam, aslında her yerde karşılaştığımız ve zaman zaman da outdoor tv olarak isimlendirilen reklam panolarıdır. Bu panolar, bir ürünün veya bir hizmetin tanıtımında hedeflenen müşteri kitlesi dahil, birçok kitleye ulaşılmasına olanak sağlar. Ayrıca dijital ekran reklamlar farklı kullanım alanları için değişik şekillerde tasarlanabilir. Bu sayede de her sektöre ve her iş grubuna ulaşmaya yönelik kullanılabilir.

Dijital ekran reklam, farklı konumlardaki ekranları tek merkezden yönetmeye de olanak sağlar. Dolayısıyla geleneksel reklam panolarına göre güncellenmesi, değiştirilmesi ve yönetimi oldukça kolaydır. Geleneksel reklam panolarında bir posteri asmak, güncellemek, yeni bir poster asmak zaman ve maliyet gerektiren bir durumdur. Dijital reklam panolarında ise tek bir yerden kontrol sağlanarak, panolarının bütün güncellemeleri bilgisayar üzerinden gerçekleştirilir. Böylece reklamı güncellemek, değiştirmek saniyeler sürer.

Dijital Ekran Çeşitleri Nelerdir?

Dijital ekran reklamları, kendi içinde birçok reklam türünü barındır. Teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok alternatif seçenek ortaya çıkaran dijital ekran reklamları, üniversitelerde, alışveriş merkezlerinde, kamu binalarında yer alabilir. Sadece reklam amaçlı değil aynı zamanda gerektiğinde kamu spotu ve bilgilendirme içinde kullanılabilir.

Hem iç mekânda hem de dış mekânda kullanılabilen dijital reklamlar, olumsuz hava şartlarına ve dışarıdan gelecek darbelere dayanıklı olacak şekilde tasarlanır. Dolayısıyla yaz- kış sorun olmadan, uzun ömürlü olacak kullanabileceğiz dijital ekran reklamları bulabilirsiniz. Peki bu dijital ekran reklam çeşitleri nelerdir?

LED Ekran Reklam

LED ekranlar, kullanım alanına göre uyumlu üretilir. Örneğin açık alanlara ve kapalı alanlara özel olarak imalatı gerçekleştirilir. LED ekranlar düşük enerji ürettiği, dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu için tercih edilir. Ayrıca alışveriş merkezleri, marketler, bankalar, oteller, cadde ve kalabalık meydanlarda da kullanılabilir. Üstelik dikkat çekiciliği sayesinde akılda kalıcılığı yüksektir.

Megalight Reklam

Megalight reklamlar özellikle kavşak ve yol ayrımlarında veya trafiğin yoğun olduğu ana caddelerde tercih edilir. Tercihinize göre hareketli veya sabit reklam olarak tasarlanabileceği gibi LED ışıklı, çift taraflı, tek taraflı ve ayaklı olarak da tasarlanabilir. Ayaklı tasarlanan megalight reklamları, uzak mesafelerden bile rahatlıkla görülebilir. Hareketli tasarlanan megalight reklamlar ise resim sayısı, bekleme süresine göre ayarlanabilir.

CLP Tabelalar

CLP tabelalar istenilen konumlara monte edilebilir şekilde hazırlanır. Tercihinize göre sabit, hareketli, aydınlatmalı olarak tasarlanabilir. Ayrıca CLP tabelaların ayak modeli de yine tercihinize göre belirlenir. Sadece reklam amaçlı değil bilgilendirme amaçlı da kullanılabilir.

Billboard Reklam

Billboardlar en çok karşılaştığımız reklam türlerinden biridir. Billboard reklamlar tercihinize göre sabit, hareketli, ayaklı, ayaksız olmak üzere daha birçok seçenekle tasarlanabilir. Üstelik yine tercihe bağlı olarak birkaç tane billboard birbirine bağlanabilir ve daha zengin bir görüntü oluşturulabilir.

Otobüs Durak Panoları

Birçok kitleye ulaşmayı sağlayan otobüs durakları panoları, sabit veya hareketli olarak tasarlanabilir. Tercihe göre bir durağa birden fazla pano eklemek de mümkündür.

Dijital BillBoard

Dijital Ekran Reklamları Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanları oldukça geniş olan dijital ekran reklamları, isterseniz kamusal alanda isterseniz özel alanda kullanabilirsiniz. Dijital ekran reklamlarının en çok kullanıldığı yerler şu şekilde sıralanabilir;

 • Alışveriş merkezleri, ürün tanıtımları, mağaza tanıtımları, yapılacak olan çekiliş veya benzeri hediyelerin duyuruları hakkında bilgilendirmeler yapılabilir.
 • Fuar veya organizasyonlarda, fuarın akışı, planlaması, bilgilendirmeler ve duyurular dijital ekran reklam üzerinden yapılabilir.
 • Yarışma veya maçlarda, yarışmanın ya da maçın durumu, sponsor reklamları ve bilgilendirmeler outdoor tv üzerinden sunulabilir.
 • Kamu alanlarında, sokaklarda, belediye binalarında veya kabalık meydanlarda kullanılabilir. Bulunduğu bölge hakkında bilgi vermek, bulunduğu konuma yakın etkinliklerden kitleyi haberdar etmek ya da hava durumlarını göstermek için de tercih edilebilir.
 • Duraklarda, dijital billboard üzerinden hedef kitlelere ulaşmak için reklamlar, tanıtımlar yapılabilir.
 • Okul bölgelerindeki billboardlar üzerinde öğrencilerin ilgisini çekecek olan tanıtımlar yapılabilir.
 • Meydanlarda kullanılan LED ekran reklam türü sayesinde hedef kitleye uygun reklamlar veya tanıtımlar yapılabilir.
 • Geniş katılımcı kitlesine sahip toplantılarda kullanılabilir. Katılımcılara toplantı hakkında bilgilendirmeler yaparken veya sunumlar sırasında tercih edilebilir.
 • Üniversitelerde veya kampüste, okuldaki duyurular, bilgilendirmeler, etkinliklerin tanıtılması için kullanılabilir. Öğrenci kitlelerinin ilgisini çekecek tanıtımlar yapılabilir. İndirim veya kampanyalar duyurulabilir.
 • Turizmde, gezi alanlarında, tarihi bölgelerde turistlere, ziyaretçilere bilgilendirme yapmak için kullanılabilir. Bulunduğu bölge veya tarih hakkında sunumlar yapmak için de tercih edilebilir.

Dijital Ekran Reklamlarının Avantajları Neler?

Dijital ekran kullanımına bağlı olarak dijital ekran reklamlarının birçok avantajı bulunur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Maliyetleri düşürür.
 • Satışları arttırır.
 • Ürünler veya hizmetler için gelen yenilikleri tanıtır ve farkındalığı arttırır.
 • Marka bilinirliğini yükseltir.
 • Kullanım alanı geniştir.
 • Daha fazla insana ulaşmayı sağlar.
 • Kolay güncellenebilir.
 • Tek merkezden yönetilebilir.
 • Zaman kazandırır.
 • Tasarım esnekliğine sahiptir.
 • Kontrol edilebilir.
 • Akılda kalıcıdır.

LED Ekran Reklam Panosu Fiyatları

Geleneksel reklam panolarına oranla daha pahalı olan dijital ekran reklam fiyatlarını etkileyen bazı faktörler vardır. Bu faktörlerden ilki verilecek reklamın süresidir. Reklam süresi ne kadar artarsa fiyatta da o oranda artış meydana gelir. İkinci faktör ise ekran sayısıdır. Reklamları isteğinize bağlı olarak tek ekranda da gösterebilirsiniz, aynı anda birden fazla ekranda da gösterebilirsiniz. Doğal olarak ekran sayısı arttıkça fiyatta da bir değişkenlik meydana gelir. Ayrıca reklam vereceğiniz konuma bağlı olarak da fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Fiyatları etkileyen diğer bir faktör ise reklam boyutlardır. Billboard boyutu büyüdükçe fiyatlarda da artış yaşanır.

Outdoor tv reklamları ise kiralama sitemiyle çalışır. Bu noktada fiyatı etkileyen unsurlardan biri yine kiralama süresidir. Reklamlar haftalık, aylık ve yıllık kiralama seçeneklerine sahiptir. Dijital ekran reklam da günlük kiralama seçeneği bulunmaz. Haftalık kiralama seçeneği de aylık kiralama veya yıllık kiralama seçeneğinden daha uygun fiyatlıdır.

Size göre en uygun olan kiralama seçeneğini belirleyip, hedef kitlenize etkili bir şekilde ulaşmak için hemen Zenith Medya ile www.zenithmedya.com/iletisim üzerinden iletişime geçebilirsiniz.