Otobüs Reklamları

Açık hava reklamcılığında önemli bir yere sahip olan otobüs reklamları büyük kitlelere ulaşmak açısından oldukça önemli bir reklam türü olarak ön plana çıkar. Toplu taşıma araçları gün içerisinde en sık kullanılan ulaşım araçlarından biri olduğundan, gün içerisinde yüzlerce belki de binlerce kişi bu ulaşım araçlarındaki reklamlar sayesinde markanızın ya da ürünlerinizin yardımcı olur.

Otobüs giydirme reklamları şehrin hemen hemen her yerinde ürününüzün tanıtılmasını sağlar. Ayrıca markanın tanınması, kurumsal kimlik açısından bilinirliğinin artması ve satış rakamlarının olumlu yönde yükselmesine yardımcı olur. Bu nedenle reklama ayrılan bütçenin miktarı ve kullanımında alınacak kararlar oldukça önemli bir yere sahiptir.

Otobüs giydirme reklamları dışındaki diğer reklam ünitelerimiz için www.zenithmedya.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Otobüs Reklamı Nedir?

Halk otobüsleri veya belediye otobüsleri belli güzergahlarda gün içerisinde 200 ila 500 km arasında yol yapar. Sizin için en uygun güzergahta giydirme yapılarak ürün tanıtımı yapmanızı sağlayan otobüs giydirme reklamları, markanızın bilinirliğine önemli derecede katkıda bulunur. Bu reklam türü, sadece toplu taşıma kullananlara değil otobüsün güzergahında mevcut trafikte de reklamınızın yapılmasına olanak sağlar.

Otobüs giydirme reklamı, ürününüzün veya markanızın afişini gideceği güzergahta birçok kişinin görmesini sağlayan açık hava reklam çeşitlerinden biridir. Bu tür reklamlar için ana ya da ara güzergahlarda çalışan otobüsler tercih edilir. Bu sayde farklı konumlarda bulunan birçok kişinin reklama ulaşmasına olanak sağlanır. Otobüs reklamları ulaşmak istediğiniz hedef kitle demografisine ve otobüslerin güzergahına göre reklamlarınızı etkili bir şekilde ulaştırmak için en hızlı ve etkili yöntemdir.

Otobüs Reklam Fiyatları

Ek olarak, yapacağınız reklamlar satışınıza etki eden önemli unsurlardır. Yapılan reklamların kalitesi satış oranlarına olumlu veya olumsuz etkilerde bulunabilir. Bu nedenle yapılacak reklamın kalitesi önemlidir. Ancak ilgi çekici ve kaliteli bir afiş tasarımı bu noktada tek başına yeterli değildir. Reklam afişinin kalitesinin yanı sıra afişin ne kadar kişiye ulaşabildiği de oldukça önemlidir. Bu nedenle yapılan reklamın insanların akıllarına kazınmasını sağlayacak yerlere konulması oldukça önemlidir. Otobüs reklamları kişilerin aklında yer edinmenize yardımcı olacak avantajlı reklam seçeneklerinden biridir.

Ayrıca otobüs giydirme reklamlarıyla sıklıkla birlikte kullanılan billboard reklamları için www.zenithmedya.com/billboard-reklamlari sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Otobüs Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Otobüs reklamları iki çeşittir. Bunlar:

  • Full giydirme
  • Superback (otobüs arkası reklam)

olmak üzere ikiye ayrılır. Full giydirme aracın her yanını ve arkasını kaplayan reklam afişlerdir. Hedef kitlenin her açıdan reklamlarınızı görmesini sağlayan full giydirme, otobüs reklamlarında sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir. Otobüsün her yanını kaplayan bu reklam çeşidi, yolun her iki tarafında da görünebilir. Bu durum yaymak istediğiniz duyuruların daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar.

Diğer bir çeşit olan otobüs arkası reklam (Superback) ise aracın sadece arka tarafına yerleştirilen reklamlardan oluşur. Trafik yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda bu reklam türünü seçmeniz hedef kitle üzerinde olumlu bir etki yaratır. Ayrıca bu reklam türü sayesinde hem toplu taşımayı kullanan kitlelere hem de sokak ve caddelerde gezdiği için toplu taşımayı kullanmayan yayalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobus Giydirme

EGO Otobüs Reklamları Nasıl Verilir?

Ankara’da yaklaşık 1200 otobüs 9000’e yakın sefer düzenler. Bu seferlerin yaklaşık yüzde 80’i ise Kızılay’dan geçer. Kızılay konum olarak insan yoğunluğunun fazla yaşandığı bir bölge olduğu için reklamlarınızı otobüslere kaplama olarak vermeniz hedef kitlenin aklında yer edinmek için etkili bir yöntemdir.

Ayrıca otobüslerin sadece dış kaplamalarına değil, otobüsün içindeki alanlara da reklam verebilirsiniz. Bu sayede hedef kitle ile daha yakın bir iletişime geçebilirsiniz. Gün içinde ev-iş güzergahı boyunca sabah ve akşam saatlerinde yoğunluk yaşandığı için daha fazla insana markanızı veya ürününüzü tanıtma fırsatınız olur.

Siz de EGO otobüs reklamları vermek isterseniz Zenith Medya ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece reklamlarınızla alakalı herhangi bir tereddüt yaşamadan, dilediğiniz reklamı kolayca verebilirsiniz.

Otobüs Reklam Fiyatları Ne Seviyededir?

Otobüs reklamları en az aylık olacak şekilde 3 ay, 6 ay veya yıllık şekilde kiralanır. Otobüs giydirme reklamı yaptırmak pahalı bir fikir gibi görünse de aslında çok yüksek bir maliyete sahip değildir. Dolayısı ile kiralayacağınız otobüs reklamları sizlere pek çok avantaj sunar. Farklı kesimlerde reklamlarınızın dolaşımını sağlamak sizlere birçok yeni potansiyel müşteri kazandırır.

Dolayısıyla reklam için ayırdığınız bütçenin en verimli kullanılabilecek yöntemlerinden biri otobüs reklamlarıdır. Otobüs reklamları ile şehrin belirli konumlarında dolaştığı için istediğiniz hedef kitleye ulaşılmasını kolaylaştırır. Özellikle uzun süreli kampanyalarınızı duyurmak için bu tür reklamlar etkili bir yöntemdir.

Otobüs reklam fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında, kiralama süreleri ve afişlerin yayınlanacağı otobüs sayısı yer alır. Bu noktada kiralama süresi ve reklam verilecek otobüs sayısı arttıkça fiyatların düştüğü de göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca kiralayacağınız otobüs sayılarının artışı ürün, kampanya veya marka bilinirliğiniz açısından ekstra katkı sağlar. Bu reklamlar, markanızın her kitleye ulaşabilmesi ve tanıtılması açısından hem fiyatı uygun hem de etkilidir. Pek çok farklı açıdan da avantajlı olan otobüs reklamları, duraklarda beklerken sıkılan yolcuların dikkatini çekerek de okunmasına olanak sağlar. Dolayısıyla bu durum sizin ürünlerinizin veya markanızın bilinirliğine olumlu katkılarda bulunur.

Eğer siz de otobüs reklamları ile ürün ve hizmetlerinizi daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyorsanız hemen Zenith Medya ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman ekibiyle hizmet veren Zenith Medya, reklam gereksinimlerinizi en iyi karşılamanıza yardım eder.