Megaboard Reklam

Megaboard reklam, bir açık hava reklam yöntemidir. Board reklamların en büyüklerinden biri olup aynı zamanda günlük hayata uygun olan Megaboard reklamlar, geleneksel reklamlara göre daha etkilidir. Çünkü megaboard reklam panoları büyüklükleri ile dikkat çeker ve üzerinde bulunan afişlerin birçok insana kolayca ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda bu mega reklam panoları şehirlerin en ilgi çekici yerlerine konumlandırılarak markaların daha çok dikkat çekmesine katkı sağlar.

Megaboard Reklam Nedir?

Açık alan reklamlarının en büyüklerinden biri olan megaboardlar, hedef kitleye uzak mesafelerden dahi kolaylıkla görüş imkânı sunan reklam üniteleridir. Bu reklam ünitelerinin sahip olduğu çeşitli özellikler vardır. İlk olarak megaboard reklam panoları, üretildikleri malzemeler ve sahip olduğu teknik özellikler ile doğal ortam koşullarından olumsuz etkilenmeyecek şekilde tasarlanır. Bu yüzden yağmur, kar, soğuk ve sıcak havalardan etkilenmez. Ayrıca içten aydınlatmalı bir sistem ile megaboard reklamlar, akşam ve gece saatlerinde de görüş imkânı sunar.

Üçüncü olarak ise megaboard reklam panoları çift ve tek yönlü reklam gösterimi yapabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede şehrin her yanından görüş olanağı sunar. Reklam panolarının sahip olduğu bir diğer özellik ise kaydırma özelliğidir. Kaydırma özelliği, megaboard panolarında birbirini takip eden afişlerin olma durumudur. Söz konusu özelliklere sahip olan reklamlar, markaların prestijini arttırmak için oldukça etkilidir. Bu tür reklamlar aracılığıyla markalar kampanyalarını ya da içeriklerini tanıtarak kolaylıkla hedef kitlelerini kendilerine çekebilir. Megaboard reklamlarıyla birlikte kullanılan kulebaord reklamları hakkında detaylı bilgi için https://www.zenithmedya.com/kuleboard-reklami sayfamızı inceleyebilirsiniz.

megaboard reklamları

Megaboard Reklam Pano Ölçüleri Nelerdir?

Büyük ölçülere sahip olmasından dolayı kolay bir şekilde dikkat çeken megaboard reklam panoları, kuleboard reklam panolarından biraz daha küçüktür. Board panolar 574x274 cm olarak tasarlanır. Bu panolara asılacak afişlerin ise 3 cm kadar dikim payına sahip olması gerekir.

Afişin panoda düzgün bir şekilde konumlandırılabilmesi ve dikilebilmesi için basım sırasında dikim yapılacak yerler beyaz olarak bırakılmalıdır. Böylece afişin, direkt tasarımdaki gibi görülmesi sağlanarak herhangi bir kötü görüntünün önüne geçilmiş olunur. Siz de hedef kitlenize mesajlarınızı iletirken herhangi bir sorun yaşamamak için Zenith Medya ile iletişime geçebilirsiniz.

Megaboardlar Hangi Süreyle Kiralanır

Megaboard reklam panoları genel olarak stratejik olan konumlara yerleştirilir. Stratejik olarak konumlandırılan bu panolar bulundukları konuma göre B, A, A+ ve Premium olarak sınıflandırılır. Yapılan sınıflandırma board reklamların kalabalıklara nasıl ve hangi sıklıkta ulaşacağını belirler.

Yayınlatılmak istenen afişin konumu belirlendikten sonra çeşitli prosedürler yerine getirilir. Bu prosedürlerin ardından megaboard reklam panoları aylık bir şekilde kiralanabilir. Bu panoların minimum aylık olarak kiralanabilmesinin sebebi akılda kalmaya yönelik reklamlardan oluşuyor olmasıdır.

Megaboard Reklamın Avantajları

  • Son yıllarda sıkça tercih edilen megaboard reklamlar hedef kitleye ulaşmanın en basit ve etkili yoludur.
  • İnsan yoğunluğunun ve trafik akışının olduğu yerlere kolaylıkla konumlandırılabilen oldukça yaygın bir reklam ünitesidir.
  • Boyutları sayesinde verdiği mesaj hedef kitlenin akıllarında kalır.
  • Akılda kalıcı olmasının tek sebebi, boyutu değildir. İyi bir tasarım ve kaliteli reklamlar ile dikkat çekiciliği ve akılda kalıcılığı da artar.
  • Özellikle büyük markaların tanıtım ve reklamlarla insanlarla etkileşim sağlamasına yarayan megaboard panolar, firmaların reklam bütçelerine daha etkin kullanmalarına olanak sağlar.
  • Tek bir reklam panosu ile bütün dikkatleri üzerine çeken firmalar reklam harcamalarından tasarruf ederken yeni insanlara kendilerini tanıtarak daha geniş bir hedef kitleye sahip olabilir.
  • Ulaşılan hedef kitlenin büyüklüğü reklamların başarısını da gösterir. Böylece markanızın büyümesi daha hızlı gerçekleşir ve markanızın akılda kalmasını sağlar.
kuleboard kiralama

Megaboard Reklam Fiyatları Ne Kadardır?

Aylık kiralama yöntemi ile markalarla buluşan megaboard reklam fiyatları afişin türüne, boyutuna, süresine ve panoların lokasyonlarına göre değişiklik gösterir. Ayrıca reklam panolarına verilen afiş sayısı da megaboard reklam fiyatlarını etkiler.

Ek olarak, megaboard reklam fiyatları diğer reklam türlerine göre daha maliyetli olabilir. Ancak markanızın prestiji açısından önemlidir. Bu yüzden megaboard reklam ile gireceğiniz maliyet markanızın adının duyurulmasını sağlayarak ürünlerinizin alıcısının artmasına veya hizmetlerinizin daha geniş kitlelere duyurulmasına yardımcı olur. Reklamlardan alacağınız geri dönüşümler ile de maliyetlerinizi kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Zenith Medya Megaboard Kiralama Hizmeti

Hedef kitlenize kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmak megaboard reklam panoları ile mümkündür. Ayrıca yayınlamak istediğiniz afişlerinizi, belirlediğiniz lokasyonda Zenith Medya aracılığı ile megaboard reklam panolarında görebilirsiniz.

Megaboard reklam panolarında markanızın tanıtımını, imaj çalışmalarını ve kampanyalarını görmek istiyor ve ayrıca itibarınızı yükseltmek Zenith Medya ile irtibata geçebilir profesyonel ekibimizden yardım alabilirsiniz. Zenith Medya sadece megaboard hizmeti değil diğer reklam panoları ve afişleri ile de sizlere farklı imkanlar sunar. Başka reklam panolarını ve megaboard panolarını görmek ve yeni fikirler edinebilmek için hemen bizimle https://www.zenithmedya.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.