Kuleboard Reklamları

Kuleboard reklamları, günlük hayatta sıkça rastlanılan yüksekliği 10 metreyi bulan reklam panolarıdır. Board reklamların en büyüklerinden olan kuleboard reklam çeşitlerinin her alanda görülmesi markalara artı bir başarı imkânı sunar. Her açıdan görüş sağlayan kuleboard reklamlar aynı zamanda uzak mesafeden görüşü de mümkün kılar. Devasa büyüklüğe ve boyutlara sahip kule tipi reklam panoları, markaya veya markalara prestij kazandırırken, kampanya ve tanıtım faaliyetlerinin geniş kitlelere ulaştırılmasına yardım eder. Ayrıca kuleboard reklamlar imaj çalışmaları için de oldukça uygundur.

Şehirlerde sayıları günden güne artan kuleboard reklamlara araba ve toplu taşıma yolculuklarında da sıkça rastlanılır. Büyüklükleri ile dikkat çekmemesi neredeyse imkânsız olan kuleboard reklamlar, markalar için oldukça avantajlı bir reklam türüdür. Halk arasında totem reklamları olarak da adlandırılan bu reklam çeşidi, bir gün içerisinde milyonlarca kişi ile temasa geçer. Dolayısıyla totem reklam panolarına reklam veren markaların tanınma oranları oldukça yüksektir. Zenith Medya olarak gerek dijital reklamlar gerekse de outdoor reklam ünitelerimiz için https://www.zenithmedya.com adresi üzerinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

kuleboard reklamı

Kuleboard Nedir?

Kuleboard veya totem reklamları markaların kampanya, tanıtım ve imaj çalışmalarını geniş kitleler ile buluşturan bir reklam yöntemidir. Genel olarak şehir merkezlerinde karşılaşılan kuleboard reklamlar, şehirler arası uzun yollarda da kullanılır. Ayrıca kule boardların akşam ve gece görüşünün sağlaması için spot ışıklar kullanılır. Megaboard panolar ise genellikle içten aydınlatmalı tasarlanır. Açık hava reklamlarının en büyüklerinden sayılan kuleboard reklam panoları geleneksel reklamlara göre daha fazla ön plana çıkar ve farkındalık yaratır. Markaların yayınlattığı reklamlar kuleboardlar sayesinde zirveye taşınır ve maksimum seviyede görünürlüğe ulaşır. Ayrıca kuleboard reklamlarıyla birlikte kullanılan megaboard reklamları için https://www.zenithmedya.com/megaboard-reklami sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kuleboard Reklam Pano Ölçüleri Nelerdir

Kuleboard reklam panoları büyük ölçüleri sayesinde uzak mesafelerden görüş imkânı sunar. Özellikle şehir merkezlerinin önemli caddelerinde ve anayollarda sık sık rastlanan kuleboard reklamların ölçüleri 1240x640 cm’den oluşur. Bu reklam çeşidinde 10 metre yüksekliğe sahip totem reklam panoları afişlerle kaplanır. Ölçülerinin büyük olmasından kaynaklı parça parça basılır ve aynı şekilde panolara baskılanıp yerleştirilir. Yerleştirme sürecinde parçalar birbirine kaynak yapılır ve tüm parçalar kaynaktıldıktan sonra işlem tamamlanır.

Kuleboard Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuleboard reklam panolarının boyutları büyük olması nedeni ile afiş boyutları da bir o kadar büyüktür. Birkaç parça halinde baskısı yapılan kuleboard reklam afişleri parça parça baskılanarak birbirine kaynatılır. Kaynak esnasında bazen afiş parçaları üst üste kaynatılabilir. Dolayısıyla net ölçüleri ve gerdirme payları arasında farklılık olan kuleboard reklam afişlerinin gerdirme payları eksik veridiğinde görsel kayıpları reklam panolarına da yansır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için reklam ekibinin profesyonel kişiler tarafından oluştuğundan emin olmanız tavsiye edilir. Baskı yaptırmadan önce tasarımlar ve tasarımların kenar paylarını kontrol etmeniz oluşacak görsel kaybı ve benzeri sorunların oluşmasının önüne geçmeye yardımcı olur.

totem reklamı

Kuleboardlar Hangi Süreyle Kiralanır?

Kuleboardlar standart olarak aylık kiralanır. Bunun sebebi, diğer küçük reklam panolarına göre yapım aşaması ve ulaşımı zor olmasıdır. Açık hava reklamlarının vazgeçilmezi haline gelen kuleboardlar stratejik olarak şehirlerin en gözde ve dikkat çekici alanlarına yerleştirilir. Ayrıca kuleboard reklam panolarını alışveriş merkezleri, belediyeler ve büyük şirketler kendi tanıtımları için özel olarak yaptırabilir.

Kuleboard Reklamların Avantajları

Kuleboard reklam, birçok ve çeşitli avantaj imkânı sağlayan reklam ünitesidir. Bu avantajlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Bir günde milyonlarca kişi tarafından görülmesi ve okunması marka bilinirliğini yükseltir.
  • Büyüklükleri ile dikkatleri kolaylıkla üstüne çeker ve birçok insana rahatlıkla ulaşır.
  • Kuleboard reklamlar, özellikle yeni markaların tanınmasını sağlayarak, değerine değer katar.
  • Yüksek yerlere konumlandırılabilmesi şehirlerde reklam kalabalığına neden olmaz.
  • Birçok insana ulaşması markaların satış ve kar oranlarına olumlu bir şekilde yansır.
  • Büyük ve ışıklı panolar olması farkındalığı artırır.

Genel olarak tanıtım, kampanya gibi reklamların görünürlüğünü zirveye taşıyan totem reklamlar kaliteli imaj çalışmaları ile markalara prestij sağlar.

totem reklamı

Kuleboard Reklam Fiyatları

Kuleboard reklam fiyatları verilen reklamın türüne, boyutuna, süresine ve panoların lokasyonlarına göre değişiklik gösterebilir. Kuleboard reklam panolarına verilen reklamın sayısı da fiyatlara yansır. Aylık kiralama yöntemi ile markalarla buluşan kuleboard reklamlar, bulundukları konuma göre B, A, A+ ve Premim olarak sınıflandırılır. Bu sınıflandırma reklamların insanlara nasıl ve hangi sıklıkta ulaşacağı şeklinde hazırlanır.

Fiyatta değişiklik olmasına sebep olan birçok etken vardır. Bu noktada en önemli etkenin hedef kitle olduğu söylenebilir. Çünkü fiyatı etkileyen unsurların hemen hemen hepsi hedef kitleye bağlı olarak değişiklik gösterir. Lokasyondan tutun da reklamda verilecek mesaja kadar her şey hedef kitleye bağlıdır. Bu yüzden herhangi bir reklam çalışmasından önce doğru hedef kitlenin belirlenmesi oldukça önemlidir. Siz de markanızın amaçlarına ve hedef kitlesine uygun, prestij sağlayan reklam planlamaları için Zenith Medya’yı tercih edebilirsiniz.

Zenith Medya Kuleboard Kiralama Hizmeti

Markanızın kampanyalarını, imaj çalışmalarını ve tanıtımını kuleboard reklam panolarında görmek ve itibarınızı yükseltmek istiyorsanız Zeinth Medya ile iletişime geçebilir, alanında uzman profesyonellerden yardım alabilirsiniz. Zenith Medya sadece kuleboard hizmeti değil birçok reklam panoları ile sizlere farklı seçenekler sunar.

Daha fazla insana hızlı ve kolay ulaşmak istiyorsanız uzman ve yetenekli ekibi ile Zenith Medya’yı tercih edebilirsiniz. Zenith Medya, belirlediğiniz lokasyon ve kuleboard panolarını planladığınız reklamlarla sizlere kaliteli bir hizmet sunar.