Metro Reklamları

Metro reklamları, gün içinde milyonlarca kişinin okuduğu ve gördüğü alanlar olduğu için görünürlük açısından oldukça önemli alanlardır. Birçok insana hitap edecek tanıtımların yerleştirilebildiği metro reklamları sayesinde reklamı yapılan ürün insanların belleğinde kolaylıkla yer edinir ve ürüne karşı bir fikir oluşur. Bu kapsamda metro reklamları hizmet veya ürünü herkese tanıtmak ve ulaştırmak açısından oldukça önemlidir.

Metro Reklamı Nedir?

Metro istasyonları ulaşım kanallarının artmasıyla günlük hayatın vazgeçilmezleri haline gelmiştir. Bundan dolayı reklamlar vereneler için önemli olan alanlardan biri olarak ön plana çıkar. Ayrıca metronun sıklıkla kullanılması reklamın yolcular üzerindeki etkileri açısından da oldukça önemlidir.

Metro reklamı ise kampanyalarınızı, ürünlerinizi, projelerinizi her gün milyonlarca insana tanıtımını yapmak ve bilinirliğinizi arttırmak için kullanılan bir reklam çeşididir. Gün içerisinde birçok insana kolayca ulaşmayı sağlayan bu reklam türü özellikle şehir merkezlerinde sıklıkla tercih edilir. Ayrıca metro reklam panolarının boyutları ve türleri kullanılan alana göre çeşitlilik gösterir.

metro reklamları

Metro Reklam Üniteleri Nelerdir?

Metro reklam üniteleri, alınlık pano, billboard pano, dijital portre pano, dijital raket, lightbox pano, sabit portre pano, sabit raket türlerinden meydana gelir. Bu çeşitlilik sayesinde ihtiyaca ve hedef kitleye yönelik reklamlar kolaylıkla yayınlanabilir. Ayrıca markanız veya firmanız adına reklam yayınlamadan önce hangi reklam ünitesinin kullanılacağına karar vermek için doğru bir hedef kitle belirlenmelidir.

Doğru hedef kitle belirlendikten sonra, maksimum kişiye ulaşılabilecek bir reklam ünitesi seçilmesi gerekir. Bu noktada Zenith Medya, alanında uzman ekibiyle sizlere en uygun reklam planlamasını yapma konusunda yardımcı olmaya hazırıdır.

Metro Billboard Nedir?

Metro billboard, metro reklam panoları kapsamında önemli seçeneklerden biridir. Gün içinde yüzbinlerce insanın gördüğü alan olan metro reklam panoları ürününüzün tanıtılması için fırsatlar sunar.

Açık hava billboard reklamları için www.zenithmedya.com/billboard-reklamlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Metro Raket Nedir?

Metro raket reklam, ulusal ölçülere sahip, tren gidiş-dönüş güzergahlarında bulunan, metro bekleme noktalarına yerleştirilmiş ve eşit bir şekilde dağılımı yapılan bir reklam çeşididir. Genellikle uzun süreli tren bekleme zamanı göz önünde bulundurarak bu yöntem tercih edilir. Ayrıca metro raket panolarında ağlardan oluşan gruplarla da reklam verilebilir. Tercihe bağlı olarak tekli kullanımı da vardır.

Açık hava clp raket ve durak reklamları için www.zenithmedya.com/clp-raket-reklam sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Metro Megalight Reklamları Nedir?

Metro megalight reklamları istasyonda, tren bekleme alanında ve metro koridorlarında bulunan dev panellerdir. Bu reklamlar ışıklandırılmış oldukları için oldukça dikkat çekici alanlardır. Metro megalight reklam çeşitleri ile uzun süren tren bekleme dakikalarını değerlendirerek markanızın reklamını geniş kitlelere hızlı ve kolay bir şekilde ulaştırabilirsiniz.

Metro megalight reklam tasarımları 352 x 247 cm afiş ölçüsüne ve 341 x 245 cm görünen alan boyutuna sahiptir. Ayrıca 150 gram kâğıt malzemeden dizayn edilen bu reklam türü, tek parçadan oluşur ve back light özelliğine sahiptir.

Megalight reklamları dış alanlarda da kullanılan reklam pano çeşitlerinin en büyük hali ve en göze çarpan türüdür. Her gün binlerce insanın evlerine, işlerine ve okullarına gidip geldikleri güzergahlarda bulunan bu dış alan reklam türü, büyük kitlelere hitap etmek isteyen firmalar için oldukça etkili bir seçenektir. Outdoor megalight reklamları için www.zenithmedya.com/megalight-reklamlari sayfamızı hemen inceleyebilirsiniz.

Gece karanlığında sahip olduğu aydınlatma sistemi ile görünür olan megalight reklam çeşitleri, şehir meydanlarında, büyük otoyol ve karayollarında kullanılan ve insanların dikkatini kolaylıkla çeken boyutları ile ön plana çıkar. Çift taraflı gösterilen bu reklamların büyük boyutlu ve yüksekte bulunması her açıdan izlenebilirliğini arttırır. Afiş değiştirme özelliği de olan megalight reklam panoları hedef kitlenize ulaşmanızı kolaylaştırır.

metro reklam fiyatları

Havalimanı Reklam Alanları Nerelerdir?

Metro dijital ekran panoları, metro istasyonlarında tren beklerken her kesimden insana hitap eden ve markanızın prestijini arttıran bir reklam seçeneğidir. Yoğun ve hareketli bir reklam çeşidi olan metro dijital ekran panoları, çeşitli reklam içerikleriyle modadan sanata, çeşitli etkinliklerden animasyonlara kadar ilgi çeken içerikleri büyük kitlelere tanıtır. Her gün güncellenen bu metro reklamları izleyenlere keyifli anlar yaşatarak markanızı tanıtmaya, ürününüzün reklamını eğlendirerek yapmaya yardımcı olur.

Bu yöntemi kullanarak reklam vermek isteyen firma ve marka sahipleri, yoğun kullanılan metro istasyonlarına yönelmeye özen göstermelidir. Metro dijital reklam çeşitleri ile hedefinize uygun ve potansiyel müşteri odaklı bölgelerde de tanıtımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenize daha kolay ve hızlı erişip istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Ayrıca açık hava reklam ünitelerinden en çok kullanılan reklam çeşitlerinden birisi olan dijital ekran reklamlarımız için www.zenithmedya.com/dijital-billboard sayfamızı hemen inceleyebilirsiniz.

Metro Vagon İçi Reklam Nedir?

Metro vagon içi reklam afişleri insanların metrodaki seyahat süresi boyunca etkili ve görülebilir olduğundan önemli bir reklam çeşididir. Metro aracının özelliklerine göre reklamların konumu yer değişikliği gösterebilir. Bu kapsamda, tutamaçların ön ve arka yüzlerinde, kapı yanlarında bulunan alanlarda, koltukların üstlerinde ve camlarda konumlandırılabilir.

Metroda geçirilen uzun vakitlerde insanlar reklamlarınıza hâkim olur. Böylece metro vagon içi reklam çalışmalarında markanızın tanınırlığı kolaylıkla artar. Metro vagon içi reklam panolarının afiş kısmı 50x70 cm, görünen alanı ise 45x65 cm ölçülerine sahiptir. Ayrıca kâğıdın ağırlığı 132 gram olup, türü ise back light’tır.

Metro Alınlık Pano Nedir?

Metro istasyonlarındaki gidiş-geliş güzergahında bulunan alınlık panolar, en sondaki merdivenlerin karşısına konumlandırılır. Işıklandırılmış iç panelleri sayesinde insanların dikkatini çeker. Metro alınlık pano çeşitleri, markanızı tanıtmak ve kampanyanızı duyurmak amacıyla aylık ve yıllık planlamalar dahilinde tercih edebileceğiniz bir reklam türüdür.

Otobüs İçi Pano Reklamları Nelerdir?

Metro güzergahları dışında otobüs içindeki reklam panolarına da reklam verebilirsiniz. Otobüsler de metrolar kadar sık kullanılan toplu ulaşım araçlardır. Bu bağlamda markanızı tanıtmak istediğiniz hedef kitlesine otobüs içi pano reklamları vasıtasıyla da ulaşabilirsiniz.

Otobüs giydirme reklamlarımız için www.zenithmedya.com/otobus-giydirme-reklamlari sayfamızı hemen inceleyebilirsiniz.

metro reklam fiyatları
  • Metro reklamların avantajlarından en önemlisi her kesimden müşteriye hitap etmesidir.
  • Tanıtımını yapacağınız kampanyanızdan veya ürününüzden büyük kiteler kısa sürede haberdar olabilir.
  • Hedef kitlenin ilgisini çekmek üzere konumlandırılan metro reklamları markanızın mesajının doğru iletilmesinde önemli rol oynar.
  • Alışıla gelmiş reklam türlerinden farklı olduğu için hedef kitleye daha kolay ulaşılmasına yardımcı olur.
  • İnsanların yoğun olarak kullandığı alanlara konumlandırılır.
  • Bütçenize göre kullanım süreleri haftalık, aylık ve yıllık olarak ayarlanabilir.
  • Bilinen bir marka olma yolunda hızlı bir şekilde hedefinize ulaşabilir ve bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

Metro Reklam Fiyatları Ne Kadardır?

Metro reklam fiyatları vereceğiniz reklamın türüne göre değişiklik gösterir. Ayrıca fiyatlar kullanılacak reklam panosu adeti ve süresiyle de ters orantılı olarak değişir. Yani reklamlarınızın adedi arttıkça panoda kalma süresi azalır. Bu noktada metro açık alan reklam ünitelerinin haftalık olarak kiralandığını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Metro reklam fiyatlarını etkileyen diğer bir unsur da hangi metro istasyonunda reklam vermek istediğinizdir. İnsan yoğunluğunun fazla olduğu lokasyonlarda bulunan metro reklam fiyatları, diğer konumlardaki reklam fiyatlarına göre değişiklik gösterir. Örneğin Ankara’da Kızılay-Batıkent gibi metro istasyonları diğer metro istasyonlarına göre daha yoğun alanlardır. Bu kapsamda söz konusu bölgelerdeki fiyatlandırma diğer ilçelere kıyasla daha yüksektir. Ayrıca metro reklamları arasında poster ve afişler, megalight panolara göre daha ekonomik fiyatlara sahiptir. Siz de markanız için doğru hedef kitleye ulaşarak reklam planlamaları yapmak için Zenith Medya ile iletişime geçebilirsiniz.