Üniversite Reklamları

Reklam vermek isteyen marka ve firma sahipleri gelişen teknoloji ve reklam sektörüyle beraber daha çok insana ulaşmak ve daha büyük etki yaratmak ister. Üniversite reklamları bu kapsamda ön plana çıkan reklam türlerinden biridir. Hem uygun fiyatlı olan hem de gündelik yaşamda büyük kitlelere ulaşmayı kolaylaştıran üniversite reklamları, açık hava reklam türlerinden biridir.

Üniversite Reklamları Nedir?

Tüketici kitlesinin büyük bir çoğunluğuna sahip olan üniversiteler firmaların reklam vermesi için oldukça avantajlı konumdadır. Üniversite reklamları, hedef kitleyi gençlere ve öğrencilere göre belirleyen bir açık hava reklam türüdür. Üniversite reklamları gösterimi üniversite kampüsü içinde billboard, clp panoları gibi açık hava reklam türleri için kullanılan materyallerle sağlanır. Sık ve uzun görünüm sağlayan üniversite reklamları ile öğrencilerin akıllarında daha kalıcı bir iz bırakabilirsiniz.

Büyük ve geçmişi eski olan üniversitelere sahip olan şehirlerde reklam vermek, aynı zamanda daha büyük kitlelere ulaşmanıza yardımcı olur. Ayrıca iyi ve köklü bir üniversite de reklam vermek marka bilinirliğinizin yanı sıra güvenilirliğini de arttırmanıza olanak sağlar.

üniversite reklamları

Üniversitelere Nasıl Reklam Veririm?

Üniversite reklamları, kampüs, yemekhane, kafeterya ve yurt gibi birçok farklı yaşam alanında gösterilmeye açıktır. Bu tür reklamlarla hemen hemen tüm üniversiteye ulaşmak mümkündür. Dolayısıyla firmalar reklam vermek için üniversiteleri sıklıkla tercih eder.

Öncelikle üniversitelerde reklam verebilmek için bazı izinlere sahip olmanız gerekir. Örneğin reklamın yayınlanabilmesi için ilgili belediye ve okul yönetimi sizin reklamınıza izin vermiş olmalıdır. Bu izinlere sahip olabilmek için belirli prosedürleri takip etmeniz önemlidir. Ancak Zenith Medya sizin yerinize gerekli olan bütün izinleri temin edebilir ve reklamınızı üniversitelerde yayınlayabilir.

Üniversite Reklamlarının Öğrenciler Üzerinde Etkisi

Kararlarıyla diğer kitleleri de etkileyebilen ve onları satın alıma ikna edebilen gençler, üniversite reklamlarının tercih edilmesinin bir numaralı nedenidir. Genç kitlesi yaş itibariyle reklamlardan en çabuk etkilenen ve tepki gösteren kitledir. Bu nedenle; iyi, dikkat çekici ve özgün bir fikirle bir üniversitede reklam verirseniz gençlerin büyük bir çoğunluğundan buna olumlu bir tepki alabilirsiniz. Ayrıca gençlerin ilgisini çekebildikten sonra marka bilinirliği de güvenilirliği de satış oranları da aynı oranla artış gösterir.

Üniversite Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Üniversite reklamları, markanız veya hizmetiniz için birçok avantaj sağlayabilir. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Üniversiteler, kampüs alanları, spor alanları ve çeşitli sosyal aktiviteler için çok geniş alanlara sahiptir. Bu da gün içinde binlerce kişiye reklamınızı gösterme imkânı sağlar.
  • Üniversite öğrencilerinin, sosyal ilişkileri, algılama biçimleri ve kararlı kişilikleri sayesinde reklamınıza karşı daha hızlı tepki ve sonuç almanız mümkündür.
  • Daha çok tüketici kısmında olan öğrenciler, tüketim alışkanlıklarına göre satın alım kararlarını daha çabuk verebilir.
  • Marka bilinirliğiniz ve güvenilirliğinizi arttırır.
  • Günde binlerce öğrenciye ulaşmanızı sağlar.
  • Tercih edilebilirliğinizi arttırır.
üniversite reklam verme

Üniversite Reklam Fiyatları Ne kadardır?

Diğer reklam türleri gibi üniversite reklamları içinde kesin bir fiyat vermek mümkün değildir. Üniversite reklam verme fiyatları birçok faktör göre değişiklik gösterebilir. Üniversite reklamlarının gösteriminde Clp , Megalight ve daha birçok farklı pano kullanılabilir. Üniversite reklam verme fiyatları da kullanılan bu reklam panosunun türüne göre değişiklik gösterir.

Ayrıca reklam için kullanılan afişler ve bu afişlerin malzeme kalitesine göre de fiyatlar değişir. Bunlara ek olarak, hangi şehirde reklam vereceğiniz ve okuldaki öğrenci kapasitesine göre de fiyatlarda farklılık gözlemlenebilir.

Eğer siz de bir üniversite reklamı vermek istiyorsanız, hemen Zenith Medya ile www.zenithmedya.com adresinden iletişime geçebilir, fiyatlar ve reklam verme süreci hakkında daha detaylı bilgiyi kolaylıkla edinebilirsiniz.