Köprü Reklamları

Reklamlar, pazarlamanın olmazsa olmaz maddelerinden biridir. Birçok kurum veya kuruluş insanlara bir düşünceyi anlatmak, kendilerini tanıtmak, dikkatleri bir hizmete ya da ürüne çekmek veya bilgi vermek amacıyla reklam vermeyi tercih eder. Özellikle reklam türleri arasında açık hava reklamları en çok tercih edilen reklam çeşidi olarak ön plana çıkar.

Açık hava reklamları ile tek bir hedef kitleye değil, vaktini dışarıda veya trafikte vakit geçiren herkese ulaşmak mümkün olur. Bu nedenle birçok şirket reklam tercihi olarak açık hava reklamlarına yönelir. En sık karşılaşabileceğiniz açık hava reklam türü ise reklam panolarıdır. Reklam panoları içerisinde billboard reklamları, tabelalar, dijital panolar ve köprü reklamları bulunur.

Bir diğer açık hava reklam türü ise hareket halindeki reklamlardır. Otobüs üzerine kaplanan veya otobüs içinde bulunan panolar bu reklam türüne örnek gösterebilir. Trafiğin yoğun olduğu yerlerde ise alınlık reklamı kullanılarak istenilen reklam ve tanınma sağlanmış olunur. Sokak reklamları, otobüs durakları, büfeler gibi gün içinde birçok yerde karşınıza çıkan reklamlar da açık hava reklamı sayılır. Trafikte, sokakta yürürken, işe giderken aslında birçok açık hava reklam türüyle karşılaşırsınız.

köprü reklamı

Köprü Reklamları Nedir?

İnsanların dışarıda bulunma sıklığından dolayı yaygınlaşan ve tercih edilen köprü reklamları, yani diğer adıyla alınlık reklamı, alt geçit, üst geçit veya köprü gibi yerleri reklam aracı olarak kullanıp yayalara veya sürücülere ulaşmayı hedefleyen reklam türüdür. Bu reklam türü trafiğin içinde ve direkt göz hizasında bulunduğu için büyük kitlelere ulaşmayı kolaylaştırır. Ayrıca televizyon, telefon veya dergilerde bulunan reklamlar gibi istenmediği zaman geçilen bir reklam türü olmadığı için sıklıkla tercih edilir. Ek olarak trafik akış yönüne uygun olarak yerleştirilen üst geçit reklamları, büyük boyutu ve konumu nedeniyle görünürlüğü çok olan bir reklam türüdür.

Alınlık reklamları, şirketlerin pazarlama hedeflerine göre ilgili yerlere konumlandırılabilir bir reklam çeşididir. Hedef kitle gün içinde aynı reklam ile birçok kez karşılaşılabilir. Bu da insanların akıllarında daha çok yer etmeyi, daha çok tanınmayı ve bilinirliği arttırmayı sağlar. Ayrıca alınlık reklamları, yalnızca tanıtım yapmak amacıyla kullanılmaz. Gerektiği zamanlarda toplumsal mesaj veya duyurular içinde kullanılabilir.

Köprü Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Reklam çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan köprü reklamları da kendi içinde farklılaşır. Köprü reklamları konumlarına ve işlevlerine göre türlerine ayrılır. Hangi çeşidin size en çok fayda getireceğini, hedef kitlenize bağlı olarak tespit edebilirsiniz. Köprü reklamları çeşitleri şu şekildedir:

 • Üst geçit reklamları
 • Alt geçit reklamları
 • Alınlık reklamları

Neden Köprü Reklamları Tercih Edilmeli?

Alınlık reklamı, pek çok avantaj sağlayan bir reklam türüdür. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Ulaşılabilirliğinin fazla olması, üst geçit reklamları en önemli avantajlarındandır. Ayrıca köprü reklamları insanların sürekli gördüğü ve gün boyunca akıllarında yer edinen reklam türüdür.
 • Zahmetsiz bir şekilde birçok insana aynı anda ve tek bir reklamla kolay bir şekilde ulaşılabilir.
 • Marka bilinirliğini artırır.
 • Reddedilmez olmasının yanı sıra televizyon veya internet gibi klasikleşmiş reklamcılık gibi kapatılma ihtimali yoktur.
 • Köprü reklamları içerik bakımından oldukça esnektir. Her içeriğe, her boyutta köprü reklamı uygulanabilir.
 • Farklı mekanlarda bulunabilmesinin yanı sıra göz önünde bulunan yerlere, yol kenarlarına, yüksek yerlere yerleştirilebilir.
 • Farkındalığın artmasına yardımcı olur.
 • Satışları ve kârın artmasını sağlar.
alınlık reklam

Köprü Alınlık Reklam Fiyatları Ne Kadardır?

Birçok avantajıyla birlikte köprülerde, üst geçitlerde kendine yer bulan ve çokça tercih edilen alınlık reklamları, mesajı iletmek ve reklam vermek için en kolay yöntemlerden biridir. Birçok nedenden dolayı tercih edilen üst geçit reklamı hakkında en çok merak edilen konulardan biri de fiyatlandırmanın nasıl yapıldığı ve neye göre belirlendiğidir. Köprü alınlık reklam fiyatları birçok etkene göre değişiklik gösterir.

Reklam fiyatlarını etkileyen faktörlerden ilki, ilgili reklamın hangi konumda bulunacağı ve bulunacağı konumun kategorisidir. Söz konusu üst geçitler, alt geçitler veya köprüler bulundukları lokasyonlara göre kategorize edilir. Bu kategoriler; A, A+, B ve özel kategori olmak üzere dörde ayrılır. Alınlık reklamları fiyatı da öncelikle kategorilere göre farklılık gösterir. Eğer reklam vereceğiniz lokasyon, diğer lokasyonlara göre stratejik olarak daha önemli bir konumda ise fiyat artışı görülür.

Köprü ve Üst Geçit Reklam Fiyatları Ne Seviyededir?

Reklam fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör de reklam boyutlarıdır. Reklam boyutu değiştikçe fiyat üzerinde değişiklikler oluşur. Vermek istediğiniz reklam boyutu büyüdükçe, reklam fiyatı da orantılı olarak artış gösterir. Fiyatları etkileyen bir başka faktör ise reklam tasarımında kullanılan malzemelerin kalitesidir. Alınlık reklamları, bir açık hava reklam türü olduğu için yağmura, neme, rüzgâra, toza, sıcağa ve diğer dış etmenlere karşı dayanıklı olmalıdır. Bu sebepten dolayı malzeme kalitesi arttıkça fiyatta da artış meydana gelir. Eğer daha az kaliteli malzeme kullanılırsa reklam için asılan panolar kiralandığı süre boyunca kullanılamayabilir.

Fakat her bütçeye her içeriğe yönelik alınlık reklamları hazırlanabilir. Günümüzde diğer reklam türlerine göre hem kitleye ulaşım oranı olarak daha büyük olan hem de en ekonomik reklam türü olan üst geçit reklamları bütçenize uygun olarak seçilen malzemeye ve konuma göre düzenlenebilir.

Ayrıca köprü reklamları, kiralama sistemi ile çalışır. Kiralama süresi sizin seçtiğiniz süre boyunca geçerli olabileceği gibi kiralama süresi en az aylık olarak seçilebilir. Siz de alınlık reklamı, üst geçit reklamı, alt geçit reklamı ve köprü reklamlarından birini seçerek şehrin en işlek, hareketli noktalarında, bulvar ve caddeler de bulunan panolar da reklamınızı yapabilir, bilirliğinizi artırabilirsiniz. Köprü reklamı vermek ve kiralama süreci hakkında bilgi almak için hemen Zenith Medya ile https://www.zenithmedya.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.