Pole Banner- Elektrik Direği Reklamları

Elektrik direği reklamları, günümüz reklam dünyasında önemli bir yere sahiptir. Bunun sebebi üreticilerin hedef kitleyle iletişimine aracılık etmeleridir. Çünkü profesyonel biçimde oluşturulmuş bir afiş ile yüksek verim almak oldukça kolaydır. Bununla birlikte düşük maliyete sahip olması, tercih oranını artıran unsurlardan biridir.

Ortaya çıkardıkları ürünün kısa sürede yaygınlaşmasını hedefleyen üretici firmalar; bu hedef kapsamında, kullanım alanına göre farklı reklam yöntemleri tercih eder. Bu noktada elektrik direği reklamları açık hava reklamcılığının sık tercih edilen bir kolu olarak ön plana çıkar.

Elektrik Direği Reklamları Zenith Medya

Pole Banner- Elektrik Direği Reklamı Nedir?

Pole banner reklam yani halk arasındaki adıyla elektrik direği reklamları, bir branda üzerine çift yönlü baskıya uygun bir biçimde üretilir. Bir reklam firması aracılığıyla ya da üretici tarafından hazırlanmış afiş ve tanıtımların, klipsler yardımıyla elektrik direklerine sabitlenmesiyle oluşturulur. Montaj yapılırken kullanılan metal klipsler, tanıtım materyalinin hareket etmemesini sağlar. Bu sayede uzun vadede afişlerin kırışma ve katlanmaya maruz kalması önlenir. Genellikle yerden 2-3 metre yüksekte sergilenen reklamlar, bir asansör yardımıyla dakikalar içerisinde kurulur.

Ulaşılmak istenen hedef kitle, doğru konumlandırma ve yaratıcılık, elektrik direği reklamlarının başarılı olması yolundaki en önemli basamaklardır. Ayrıca pole banner reklamların baskı kalitesi, diğer reklam çeşitlerine oranla daha yüksektir. Sunduğu cazip imkanlar nedeniyle farklı sektörlerdeki firma ve kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Diğer direk reklam çeşitlerinden farklı olarak, tek bir nokta yerine birbirini izleyen direklerde de kullanılabilir. Peş peşe konumlandırılmış direk reklamları insanların ilgisini çekeceği için bu kullanım çoğunlukla farklılık yaratır. Tanıtımın yapılacağı konum, verilecek reklamın büyüklüğü ve türü, basımın branda üzerindeki renk dağılımı, elektrik direği reklamı vermek isteyen firmaların dikkat etmesi gereken faktörlere örnek gösterilebilir. Elektik direği reklamlarıyla sıklıkla birlikte kullanılan billboard reklamları için www.zenithmedya.com/billboard-reklamlari sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Pole Banner Reklamları Zenith Medya

Elektrik Direği Reklamları Avantajları

Elektrik direği reklamları kalabalık meydanlar, parklar ve otoyol kenarları gibi farklı kullanım alanlarına sahiptir. Sık kullanılan alanlarda olması, insanların bilinç altına kolaylıkla yerleşmesini sağlar. Maliyetinin yanı sıra geniş bir alan kaplamaması ve çevreye rahatsızlık vermemesi, bu tür reklamların en büyük avantajıdır.

Açık hava reklamları arasında en çok tercih edilen türlerden biri olan pole banner reklamlar ile doğru mesaj iletildiğinde oldukça yüksek verim elde edilir. Diğer reklam türlerine kıyasla verimin fazla olması da bu reklam türünün avantajları arasında kabul edilir. Söz konusu avantajlardan yararlanabilmek için reklamın doğru zemine, kaliteli boya ve baskı ile yapılmış olması oldukça önemlidir.

Elektrik Direği- Pole Banner Reklam Fiyatları

Elektrik ve aydınlatma direklerine verilen reklamlardaki fiyatlandırma, çeşitli kriterlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Reklamın verileceği bölgenin nüfusu, reklamın basılacağı panonun türü, baskı türü ve kalitesi, toplam kaç adet direkte kullanılacağı bu kriterlerden bazılarıdır. Bu kriterler ışığında anlaşma yapılmak istenen firmanın daha önceki reklamları incelenmeli, işçilik ve malzeme kalitesiyle orantılı fiyatlandırma yaptığından emin olunmalıdır.

Elektrik direkleri reklam fiyatları, dikkat çekici bir reklam içeriği oluşturulduğu takdirde, açık havada kullanılan diğer reklam çeşitlerine kıyasla daha uygundur. Maliyetin az olması, farklı noktalarda reklam verme olanağı sağlar. Ancak düşük maliyeti sebebiyle tercih edilen pole banner reklamları, çeşitli unsurlara dikkat edilmediğinde cebiniz için can yakıcı bir hal alabilir. Bu tür durumların önüne geçmek ve elektrik direği reklamları ile ilgili daha fazla bilgi almak için siz de bizimle hemen www.zenithmedya.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.