İstanbul Billboard Reklamları

İstanbul billboard kiralama, metropol şehirde reklamcılık sektörünün en önemli unsurlarından biri olarak kabul edilir. İstanbul, gerek nüfusu gerek konumu bakımından billboard kiralamak için oldukça önemli bir lokasyondur. İstanbul’da billboard kiralamak birçok işletmeye avantaj sağlar. İnsan kalabalığının yoğun olduğu bir kent olan İstanbul’da reklamlar kolaylıkla doğru hedef kitleye ulaştırılır.

Billboard Reklamlar Ne İşe Yarar?

Billboard reklamlar genel olarak dış mekanlarda kullanılan insanların dikkatini çekmeye yönelik tasarlanan reklam yöntemidir. Günlük hayatta sıkça karşılaşılan billboard reklamlar akan trafikteki araçlara ve yoldan geçen yayalara hitabeden reklam uygulamasıdır Popülerliğini kaybetmiş reklam uygulamalarına göre billboard reklamlar güncelliğini hala koruyan bir çeşittir. Bunun en büyük nedeni reklamların dış mekanlarda herkese kolaylıkla ulaşmasıdır.

İnsanlar gün içerisinde farklı türde reklamlara sıkça rastlar. Tüketicilerin herhangi bir billboard reklamı görmek için hiçbir şey yapmasına gerek yoktur. Markalar, ilgi çekici reklam yöntemleri ile hedef kitlelerini kolaylıkla kendilerine çekebilir. Billboard reklamlar markaların yaptığı işleri, ürünleri ve kampanyaları tüketici ile buluşturur. Bu sayede tüketiciler doğru ürün ve hizmete rahat bir şekilde ulaşır.

Billboard reklam, markaların pazar payının artmasına da yardımcı olur. Marka bilinirliliğini öne çıkarırken marka değirinin yükselmesine yardımcı olan billboard reklamlar üretim politika analizine ve yatırım yönlendirmesine de katkıda bulunur. Bir tanıtım aracı olan bu reklamlar yaratıcı ve stratejik tasarımlarla markaların imajına prestij katar.

İstanbul billboard kiralama, işletmelerin ve markaların kendilerini tanıtabilecekleri en kullanışlı reklam yöntemlerindendir. Gün içerisinde sıklıkla karşılaştığımız billboard reklamlar, açık hava reklamlarının en sık kullanılanlarındandır. Bu nedenle insanlarla sıkça temas eder ve akılda kalıcıdır. Özellikle markaların düzenlediği kampanyalar, özel promosyonlu ürünler ve daha fazlası tüketicinin aklında kalır. Bu sayede işletmenin hedef kitlesi ve bilinirliliği artar.

Billboard Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Billboard reklamlar, etkili tasarımlar ve stratejik reklam planlamaları ile tüketicinin dikkatini çeker. Ancak billboard reklamın konumu da önemli bir unsurdur. İnsanların ve araç trafiğinin olduğu noktalar, billboard reklamlarının insanlara ulaşabileceği en kolay yerlerdir. Bomboş sokak ve caddelere yerleştirilen billboard reklam istenilen başarıyı sağlamayabilir. Aynı zamanda işletmenin ulaşmak istediği hedef kitle grubu da lokasyon konusunda önem taşır.

Hedef kitle, billboard reklamların konumlandırılmasında oldukça önemli bir konudur. İşletmenin vermek istediği reklamın konusu ve hitap etmek istediği hedef kitlenin uyumlu olması gerekir. Bunun sebebi her gün aynı yerden geçen birçok insanın potansiyel müşteri olabilme ihtimalidir. İstanbul billboard kiralama işlemi için billboard reklamınızın nerede, kime ve nasıl ulaştığı konusunda Zenith Medya sizlere birçok imkân sunar. Billboard reklamları hakkında detaylı bilgi almak için https://www.zenithmedya.com/billboard-reklamlariweb sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Açık hava reklamları günde milyonlarca insana ulaşır. Birçok çeşide sahip olan açık hava reklamlarının montaj süreçleri de önemli bir unsurdur. Bazı açık hava reklamlarının montaj süreci zor olduğundan reklam kiralama süreleri de değişkenlik gösterebilir. Örneğin bir açık hava reklam panosu olan kuleboardların üretim ve montaj süreci bir hayli zahmetlidir. Özellikle büyüklükleri ve yüksekte oluşu bu süreci zor kılan unsurlardır. Ancak billboard reklamların yere yakın olması ve boyutlarının diğer açık hava reklamlarına göre daha küçük olması montaj ve afiş değişim sürecini kolaylaştıran etmenlerdendir.

Billboard Reklam Fiyatları Nasıl Maliyeti Etkin Hale Getirilir?

Billboard reklamlar marka ve işletmelerin bilinirliliğini arttıran aynı zamanda fayda sağlayan bir reklam yöntemidir. Sadece büyük firmalara değil yeni kurulmuş olan işletmelere de kurumsal kimlik çalışması yapan Zenith Medya sizlere prestijli bir kimlik sunar. Kurumsal kimlik oluşturma sürecinin başında öncelikli olarak ürün ve hizmetin reklama işlenmesi önemli bir faktör olsa da dikkat edilmesi gereken başka unsurlar da mevcuttur. Bu unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

Etkili Tasarımlar

Reklam tasarımları hem dikkat çekicilik açısından hem de kurumsal kimliğin prestijli görünmesi açısından önem taşır. Genellikle işletmeler, sürecin hızlı olması için tasarım konusunu göz ardı ederek basit ve sıradan çalışmalarla tüketiciyle buluşmayı seçer. Ancak bir reklamın en önemli amacı etkili ve dikkat çekici olmasıdır.

Stratejik Zamanlama

Bir reklamdan maksimum fayda bekleniyorsa öncelikle reklamın insanlarla buluşacağı zamanın planlanması gerekir. İşletmenin ve sektörün ihtiyaçlarına göre doğru zaman aralığı seçilmelidir. Doğru zamanda tüketici ile buluşmayan ürün veya hizmet işletmenin reklam bütçesine zarar verirken aynı zaman da potansiyel müşterileri de kaybetmesine neden olabilir.

Stratejik Lokasyon

Billboard reklamlar, etkili tasarımlarla ve doğru zamanda tüketici ile buluştuğunda büyük başarılar elde edilebilir. Ancak reklamın nerede kullanıldığı da önemli bir husustur. Açık hava reklamları çoğunlukla insan kalabalığının ve araç yoğunluğunun fazla olduğu noktalarda tercih edilir. Bunun sebebi ise reklamların daha fazla insana ulaşması gerektiğidir. Tüketici ile buluşmayan reklam hiçbir zaman istenilen başarıyı veremez. Bu nedenle Zenith Medya, İstanbul’un en gözde ve kalabalık lokasyonlarını sizler için ayırmıştır.

Uygun lokasyon her zaman insan kalabalığı demek değildir. Bir işletmenin ulaşmak istediği hedef kitle de bu konuda önem taşır. Satılacak olan hizmet ve ürün ile ilgili hedef kitleye uygun noktaları Zenith Medya sizler için detaylı olarak analiz eder.

Billboard reklam fiyatlarının maliyet etkinliği işletmenin ayırdığı reklam bütçesine göre de değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda işletmenin hizmet alacağı firmada maliyet etkinliği konusunda doğrudan ilgilidir. Başta billboard reklam olmak üzere outdoor reklamcılığın tüm alanlarına hakim olan Zenith Medya daha az bütçe ile daha profesyonel hizmeti sizlerle buluşturur. Daha etkili sonuçların alınabilmesi adına Zenith Medya ve uzman ekibi her daim sizlerin yanında.Billboard Reklam Süreci Nasıl İşler?

İstanbul billboard kiralama sürecinden önce billboard reklamlarda görmek istediğiniz ürün veya hizmetin belirlenmesi gerekir. Billboard reklamlarda gösterime sunulacak ürün veya hizmetin reklam tasarımı ve çizimi profesyonel ekip ile yapıldığında reklamın dikkat çekicilik oranı artar. Uzman grafik tasarım ekibi ile Zenith Medya işletmelerin sektörüne bağlı olarak planlı çalışmalar yapar. Bu sayede işletmeniz diğer işletmelerden bir adım önde olur ve hedef kitlenize daha kolay ulaşabilirsiniz.

Tasarım sürecinden sonra kullanmak istediğiniz billboard reklamların ebatlarına uzman ekip ile karar vererek reklam bütçesini en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Bu durumda ürün, işletme veya firmanın tanıtımında etkili ama ekonomik çözümlere sahip olursunuz. Yapılacak olan çalışmaya göre en uygun billboard boyutu tercih edilmelidir. En büyük boy reklamlar her sektör için en etkili reklamlar çeşidi olmayabilir.

Billboard reklamların boyutuna karar verildikten sonra tasarımlar baskıya gönderilir. Baskı süreci tamamlanan afişler reklam ajansı tarafından planlanan zaman ve yerdeki billboardlarla buluşturulur. Outdoor reklamların en etkili araçlarından olan billboard reklamlar günlük hayatta birçok insana kolaylıkla ulaşır. Bu sayede akılda kalıcılık oranları da oldukça yüksektir.

Zenith Medya sizlere kaliteli ve prestijli bir billboard reklam kiralama süreci sunar. Eğer sizde açık hava reklamlarında markanızı görmek istiyorsanız Zenith Medya’yı tercih edebilirsiniz. Sizlere birçok farklı reklam çeşidini sunan Zenith Medya ve ekibi işletmenizin reklam yönetimini yapmanıza da yardımcı olur. Alanında uzman ekibi ile birçok başarıya imza atan Zenith Medya ile çalışmak istiyorsanız zenithmedya.com ’u ziyaret ederek hemen iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul'da Billboard Kiralama Süreci Nasıl İşler?

Billboard reklamlar üretim aşamasından çıktıktan hemen sonra kiralama sürecine geçebilir. Billboard kiralama işlemi hem hizmet alan firma için hem de hizmeti sunan reklam ajansı için oldukça önemli bir aşamadır. Billboard kiralama işlemi genellikle reklam ajanslarının yönlendirilmesi ile yapılsa da reklamı talep eden işletmelerin istekleri de göz önünde bulundurulur.

Özellikle billboard reklamın ne zaman ve nerede tüketici ile buluşacağı önemli bir unsurdur. Bu iki unsur hedef kitlenizin büyümesinde büyük rol oynar. Hedef kitlenizin bulunduğu lokasyon çeşitli ve detaylı analizlerle ekibimiz tarafından yapılır. Ancak özel bir lokasyon ve zaman talebiniz varsa stratejik çerçeve dahilinde Zenith Medya sizlere kaliteli bir hizmet sunar.

Hedef kitle ve reklam arasındaki aracı reklam ajanslarıdır. Hedef kitle ve reklam arasında bir aracı olmadan reklamlarınızın başarılı olma ihtimali oldukça düşüktür. Bir reklam ajansı olan Zenith Medya, çeşitli reklam seçenekleri işletme ve hedef kitle arasında sıkı bir bağ oluşmasına yardımcı olur.

Hemen hemen her konum ve her alanda karşılaştığımız billboard reklamlar, reklamcılık sektörünün en sık kullanılan araçlarından biridir. Şehrin neredeyse tüm ortamlarına uyum sağlayan billboard reklamların uygun bir şekilde sergilenmesi oldukça önemlidir. İstanbul billboard kiralama sürecinde işletmelerin istekleri Zenith Medya ve ekibi için önem taşır. İstekler çerçevesinde danışmanlık hizmeti de sunan profesyonel ekibimiz sizlere kaliteli bir reklam deneyimi sunar.

İstanbul billboard kiralama işlemi, ülkenin diğer illerinde nasıl ise aynı şekilde ilerler. Billboard kiralama konusunda yetkililer yerel yönetimlerdir. Yerel yönetimler yasal yollarla açık hava reklam panolarını ihale usülü ile işletmelere belirli süre ve ücret karşılığında devreder. Açık artırma ile gerçekleşen İstanbul billboard kiralama işleminde aracı firmaların kâr marjları ve hizmet bedellerini ekleyerek bir liste oluşturulur. Fiyat listesi olan bu listede her türlü masraf kalemleri etkilidir.

İstanbul billboard kiralama fiyatları 2021, en önemli konu yerel yönetimlere ödenen kira bedelleridir. İstanbul billboard kiralama bedellleri billboardun boyutu ve lokasyonuna göre değişiklik göstermez. Bu kiralama bedelleri yerel yönetimler tarafından reklam ajanslarına bildirilir. Bu süreç sonrası reklam ajansları belirlenen kira bedellerinin üzerine kâr marjlarını ve masraflarını ekleyerek müşteriye hizmet sunmaya başlar. Tabi ki kiralama bedellerini etkileyen tek faktör bu değildir. Müşterinin aldığı reklam ve danışmanlık hizmetleri de fiyatları etkileyen diğer bir husustur.

İstanbul billboard kiralama sürecinde fiyatları etkileyen başka bir nokta ise sözleşmelerde bulunan sürelerdir. Bu süre zarfları genellikle haftalık, aylık veya yıllık olarak sözleşmeye eklenir. Kiralama aşaması biten billboard reklamların tasarım aşaması başlar. Tasarım sürecinin ardından posterler veya afişler baskıya gönderilir. Baskıdan çıkan ürünler boyutlarına göre billboard panolarına yerleştirilir. Billboard reklamlar sözleşmede anlaşılan süre boyunca hedef kitle ile buluşur.

Reklam sektörünün joker elemanı olan billboard reklamlara duyulan talep oldukça yüksektir ve her işletmenin kendine göre bir reklam bütçesi vardır. Zenith Medya işletmenizin bütçesine göre en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sizlere sunar.

Billboard Reklam Fiyatları Semte Göre Değişir Mi?

İstanbul billboard kiralama fiyatları, birçok faktöre göre değişse de semtlere göre değişiklik göstermez. Bir açık hava reklam çeşidi olan billboard reklamlar için sabit bir fiyattan söz edilemez. Ancak alınan hizmetler ve reklam sayısı fiyat değişikliğine neden olur. Bu durum sadece billboard reklamlar için geçerli değildir. Bütün açık hava reklamlarında, fiyatlar asla reklamın konumlandırılacağı alana göre değişiklik göstermez. Örneğin Üsküdar’da bulunan billboard reklamla Taksim’de bulunan billboard arasında fiyat farkı yoktur.

İstanbul billboard kiralama, açık hava reklamcılığına adım atmak isteyenler için harika bir başlangıç olabilir. Özellikle yeni kurulmuş işletmeler için oldukça uygun bir reklam yöntemidir. Yukarıda belirtildiği gibi işletmelerin istediği lokasyonda aynı fiyatla hizmet veren Zenith Medya etkileşimin yoğun olduğu bölgeleri sizler için belirler. Ayrıca aynı semtte farklı lokasyonlarda birçok billboard reklamı verebilirsiniz. Ancak bu durumda adette artış olacağından dolayı fiyatlarda değişiklik olur.

Fiyat değişikliğine neden olan başka bir unsur ise reklamın insanlarla buluşacağı dönemdir. İnsan yoğunluğunun ve etkileşimin arttığı dönemler fiyat artışlarının yaşandığı dönemlerdir. Fiyat artışlarından etkilenmek istemeyen işletmelerin yaz aylarını tercih etmelerini tavsiye ederiz. Bunun sebebi yaz aylarında şehir içindeki insan yoğunluğunun az olması diyebiliriz. İstanbul billboard kiralama fiyatları 2021 yılında da aynı hizmet politikaları ve güvenilir danışmanlığı ile sizlere uygun bir çalışma sunar.

Billboard Reklam Fiyatları İçin Nasıl Ekonomik Çözümler Üretilir?

Billboard reklamlardan maksimum fayda sağlanabilmesi için sektörün ihtiyaçlarının doğru belirlenmesi ve doğru zaman aralıklarının tercih edilmesi gerekir. Belirlenen sektör ihtiyaçları ve uygun zaman aralıklarından sonra tüketiciye ulaşacak olan ürün veya hizmetin hangi hedef kitleye hitap ettiği analiz edilmelidir. Hedef kitle analizi hem tasarımları hem de lokasyonu belirleyen önemli faktörlerdendir. Sunulacak olan hizmet veya ürün ile ilgili hedef kitlenin konumuna göre billboard reklamlar stratejik noktalara konumlandırılır.

İstanbul billboard kiralama için işletmelerin faaliyet gösterdiği sektöre göre analiz ve danışmanlık hizmeti veren Zenith Medya ve ekibi sizlere kaliteli reklam çözümleri sunar. Fark yaratan işlere imza atan Zenith Medya, zamansız ve yaratıcı tasarımları ile güvenilir bir hizmet imkânı sağlar. Ayrıca işletmelerin sektör ihtiyaçlarına ve faaliyet gösterdiği alanlara göre detaylı analizler uzman ve profesyonel ekiplerce yapılır.

İstanbul billboard kiralama işlemi, Zenith Medya ve uzman ekibi ile profesyonel bir süreç olarak ele alınır. İşletmenizin ihtiyaç duyduğu outdoor reklamlar için sektör analizi ve danışmanlık hizmeti veren Zenith Medya sektörünüze en uygun reklam çeşidini ve lokasyonunu sizler için seçer. Aynı zamanda İstanbul sokaklarına konumlandırılacak olan reklamınızı en uygun zaman aralığını ve etkileşimin yoğun olduğu bölgeleri ekibimiz sizler için seçer.

İstanbul billboard kiralama fiyatları 2022, hizmet alacağınız firma ile doğru orantılıdır. Birçok açık hava reklamına ev sahipliği yapan Zenith Medya tüm deneyimi ve var gücü ile sizlere uygun fiyatlı kaliteli reklam hizmeti sunar. İstanbul billboard kiralama süreci firmamızla daha güvenilir bir süreçtir.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Billboard Kiralama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi billboard kiralama hizmeti son dönemde reklam vermek isteyen işletmeler için en çok merak edilen soruların başında gelir. Açık hava reklam reklamcılığını en temel ünitelerinden olan billboard reklamcılığı için en doğru adres Zenith Medya.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi billboard kiralama süreci şu şeklide işler:

  • Öncelikle bu konuda hizmet veren yetkili bir reklam ajansıyla çalışılması gerekir
  • Akabinde firmanın ihtiyaçları doğrultusunda medya planı hazırlanır.
  • Hedef kitlenin bulunduğu bölgelerde yer seçimi yapılır.
  • Reklam kampanyası için görsel tasarım hazırlanır.
  • Son olarak reklam yayınlanır.

Açık hava reklamcılığında başarılı olmak için en temel süreç medya planlamasıdır. Doğru reklam ünitesini, doğru yerde ve doğru zamanda kullanmak gerekir. Aksi halde başarı kaçınılmaz olur. Bu kapsamda reklam bütçenizi efektif kullanarak markanızı başarıya götüren Zenith Medya ile hemen iletişime geçebilir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi billboard kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Sonuç olarak çeşitli ve detaylı analizlerle ihtiyaca göre atılacak olan adımlar reklam fiyatlarına ekonomik açıdan olumlu bir şekilde yansır. İstanbul billboard kiralama fiyatları için ekonomik çözümlere https://zenithmedya.com/iletisim sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.