Gmail Reklamları

Gmail reklamları sizlere nokta atışı hedef kitleye ulaşmanızı sağlamaktadır. Gmail’in ayda yaklaşık 2 milyara yakın bir kullanıcısı olduğu bilinmektedir. Ayrıca çok iyi bir algoritma sistemi ile çalışmaktadır. Google bu bilgileri Youtube ve Chrome başta olmak üzere sağlamış olduğu diğer hizmetlerden faydalanan kullanıcıların demografik bilgileri doğrultusunda geliştirmektedir.

Peki, Google bu kadar bilgiyi ne yapmaktadır? Google bu kadar bilgiyi geliştirmiş olduğu algoritma sayesinde yaşlara, cinsiyetlere, ilgi alanlarına, eğitim seviyesi gibi bilgiler doğrultusunda gruplandırmaktadır. Daha sonra Gmail reklamı vermek isteyen müşterisinin web sayfasını direk hedef odaklı olarak ilgili kişilere göstermektedir. Gmail reklamı ile sizlerde doğru adrese ulaşmış olacaksınız.

Gmail Reklam Verme

Gmail reklam verme ile markanız ilgili kişilere ulaştırılarak müşteri kitleniz artmış olacak böylelikle web sayfanız yoğun bir trafik çekecek ve ticari hacminiz gelişecektir. Google tarafından sadece Gmail reklamları ile marka tanınırlığınız yapılmamaktadır. Bununla birlikte Youtube reklamları, Google Ads ve seo hizmeti ile de ticari hacminiz artacaktır. Tüm bu çalışmalar dijital pazarlama altında yer almakta olup Zenith Medya sizlere en uygun dijital pazarlama yöntemi ve stratejisini belirlemek için yardım edecektir. Gmail reklamlarıyla birlikte Google Ads reklamı vermek için www.zenithmedya.com/dijital-pazarlama/google-ads sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gmail Reklamının Avantajları

Gmail reklam vermenin en temel avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kampanyanızın hedefine ulaşarak ticari hacminiz artacaktır,
  • Web sitenizin günlük trafik yoğunluğu artacaktır,
  • Marka bilinirliğiniz artıp ön plana çıkacaksınız,
  • Potansiyel müşterilere kolay bir yolla ulaşmış olacaksınız.

Gmail reklamları e-mail üzerinden yapılmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte mektuplarla yapılan klasik iletişim yerini elektronik postalar yani e-mailler aracılığı yapılmaktadır. Bu yöntem hem daha kolay ve hem de daha hızlı olmaktadır. Gerek kişisel kullanımlarda, gerekse şirket kullanımlarında birçok haberleşme artık e-mailler üzerinden yapılmaktadır. En çok kullanılan e-mail ise Gmail tarafından sağlanan hizmet aracılığı ile yapılmaktadır.

Kişiler yapmış oldukları işlemler gereği günlük olarak e-maillerini kontrol etmektedir. Google tarafından sunulan Gmail hizmeti aracılığı ile nerdeyse günlük dünya genelinde 200 milyar e-mail gönderimi yapılmaktadır. Bu da çok ciddi bir sayı olup Gmail reklam verme ile markanızın görünürlüğü üzerine etkisi tartışmasız çok yüksek olacaktır.

Gmail reklamları CSP olarak da bilinmektedir. “Gmail Sponsored Promotions” kelimelerin baş harfinden oluşmuştur. Gmail reklamları Gmail kullanıcıların “tanıtımlar” isimli sekmesinde görünmektedir.

Google Gmail Üzerinden Her Türlü Reklam Yayınlanır Mı?

Hayır, Gmail üzerinden her türlü içerik yayınlanmamaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Yetişkinlere yönelik içerik,
  • Arkadaş bulma içerikleri,
  • Alkol markaları,
  • Din, cinsel eğilim,
  • Korkutma…

İçeriklerinizin Gmail reklamlarında yasaklı hale gelmemesi için alanında uzman ekibi bulunan Zenith Medya ile www.zenithmedya.com/iletisim adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Gmail Reklamları

Google Gmail Reklamı Nasıl Ücretlendirilmektedir?

Gmail reklamları maliyeti ziyaretçi başına belirlenmektedir. Kullanıcıların e-mail kutusuna gelen reklama kullanıcı tıkladığında ücretlendirme yapılmaktadır. 3 Bu sayede reklam bütçenizi en iyi şekilde kullanmış olursunuz.