Youtube Reklamları

Son dönemlerde internet ve bilişim dünyasındaki baş döndürücü gelişmeler insanların mekândan ve zamandan bağımsız olarak her an iletişim içinde oldukları başka bir dönem olmamıştır. Yeni yeni gelişen iletişim kanalları aracılığı ile insanlar bir konuyla ilgili olarak düşünce, görüş, fikir, resim gibi paylaşımlarda bulunarak karşı tarafla iletişim kurmaktadır. Bu iletişim kaynaklarından biri de youtube’dır. Youtube kullanımının artmasıyla youtube reklam verme konusunda da ilerlemeler olmuştur.

Özellikle mobil cihazların gelişimiyle sosyal medya kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. İsteyen herkes bulunduğu anlık yerden paylaşım yaparak iletişim kurabilmektedir. İnternetin ilk ortaya çıktığı dönemlerde sadece statik bir görev üstlenmiştir. Yani sadece bilgilere ulaşım sağlamış kişiler merak etmiş oldukları soruların cevabını bir nevi ansiklopedi gibi bulmuşlardır. Soruların cevabını bulunca internetin kullanım işlevselliği de bitmiş oluyordu.

Youtube Reklamları

Ancak günümüzde durum hiç de öyle değil. Kişiler youtube hesabından anlık paylaşımda bulunuyor takip eden kişiler ise anlık cevap vererek iletişim-etkileşim kurmuş oluyorlar. Dünya genelinde youtube kullanımı oldukça çok fazladır. Milyarlarca insan kullanıyor denilse abartı etmiş olmayız. Bu kadar insanın kullandığı platformlarda ticari olarak marka tanınırlığı yapmak isteyenler youtube reklam verme ile ticari kazançlarını artırmaktadırlar.

Youtube kullanımı gün geçtikçe artmasıyla birlikte youtube reklamları kavramı ortaya çıkmıştır. Madem milyarlarca insan bu ağı kullanıyor o zaman bu durumu ticari işletme sahiplerinin ürün/hizmetlerinin tanıtım şansı olarak değerlendirme imkanı oluşmuştur. Evet, firmalar sahip olacakları youtube sayfası aracılığı ile youtube reklam verme faaliyeti ile ticari hacmini artırabilir.

Youtube Reklamı Nasıl Verilir?

Unutmayın! Youtube reklamları ile gelecekteki potansiyel müşterilerinizi yakalama imkânı sağlayacaksınız. Küçük bir semtte bulunan mağaza sahibi veya dünyaca tanınan bir marka sahibi arasında hiçbir fark gözetmeksizin vereceğiniz youtube reklam verme ile aynı etkiye sahip olabilir müşteri ağınızı artırabilirsiniz.

Bütçe sınırlaması olmaksızın istediğiniz bütçeyle oluşturacağınız hikâye veya video ile izleyicileri müşteri olarak çekebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey profesyonel bir destek almaktır. Zenith Medya olarak sosyal medya yönetimindeki profesyonel ekibimizle birlikte youtube reklam verme hizmetinde de bulunuyoruz.

Youtube reklam verme işlemi ile doğru kitleye ulaşma şansınız diğer reklam verme işlemlerine göre daha yüksektir. Çünkü youtube reklamları oluştururken hedef kitlenize yapacağınız tanımlama ile direk ulaşma imkânınız olacaktır. Youtube’dan elde edeceğiniz demografik bilgilerle iyi bir sosyal medya danışmanlığı alarak hedef kitleye ulaşmanız daha kolay ve daha isabetli olacaktır.

Youtube Reklam Vermenin Avantajları Nelerdir?

Youtube ile daha fazla müşteriye sahip olacaksınız. Ayrıca, web sitenizin trafiğini artırmış olacaksınız. Yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda Youtube reklamlarının avantajları şu şekilde özetlenebilir:

  • İzleyicilerin Youtube kanalında gördüğü ürünü alma olasılığı diğer platformlara göre 2 katı daha fazla,
  • Yeni markaların tanınmasında %65-70 daha etkili olduğu,
  • Yeni bir marka hakkında bilgi almak için en çok tercih edilen platform olması.
Youtube Reklam Verme

Sizde kazancınızı artırmak rakip firmalara sosyal medya aracılığı ile fark atmak isterseniz www.zenithmedya.com/iletisim adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.