Google Ads

Gelişen teknolojiye paralel bir şekilde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de alım-satım, üretim-tüketim ve pazarlama da değişime ayak uydurmuştur. Üretin bir malın pazara sunulmasında hedef kitleyle buluşturma yöntemleri de doğal olarak teknolojiyle birlikte değişime uğramıştır. Bu değişimin başında ticaretini internete taşıyan firmalar tanıtım ve reklam çalışmalarını da Google Ads aracılığı ile yapmaya başlamıştır.

Google Ads en temel anlatımıyla Google arama motorlarında hazırlamış olduğunuz web sitenizin arama sonuçlarında üst sıraya getirilmesi ve potansiyel müşteriyle buluşturma çalışmasıdır. Google tüm dünyada kullanılan en yaygın arama motorudur. 7’den 70’e herkesin aklına takılan ilk soruda başvurduğu en yaygın arama motorudur. Arama motoru “World Wide Web' (www)” tabanında yüklü olan bir bilgiye ulaşma araçlarıdır. En yaygın olarak isimleri bilinen arama motorları şunlardır; Google, Microsoft Bing, Baidu, Yahoo, Yandex… Ancak bunlardan en yaygın kullanıcısı olan ise Google’dır.

Google Ads

İnternet web tabanında milyarca bilgi ve site mevcut. Doğal olarak arama motorlarında arama yaparken aradığımız şeyle ilgili çok farklı bilgiler ve web siteleri karşımıza çıkmaktadır. Bunun için arama motorları algoritmalar geliştirerek kullanıcıya tam isabet sonuç getirmeye başlamıştır. İnternet üzerinde yapılan aramalarda en yaygın kullanılan yöntem anahtar kelime ile aramadır. Anahtar kelimeler sizin Google Ads reklam verme sürecinde kapıları açacak bir sihirli değnektir.

Anahtar kelime adı üzerinde web sayfanıza açılımı sağlayan anahtar görevi yapmaktadır. Bunun için web sitenizle birebir ilişkili bir anahtar kelime bularak internette görünürlüğünüz ve marka bilirliğiniz artacaktır. Google Ads ile birlikte yapılacak SEO çalışması (www.zenithmedya.com/dijital-pazarlama/seo-hizmeti) da aynı zamanda yürütüldüğü zaman çok daha verimli sonuçlar alınabilmektedir. Zenith Medya olarak dijital pazarlamanın her bir alanında olduğu gibi Google Ads reklam verme sürecinde de profesyonel ekiplerimizle birlikte uzun yıllar hizmet vermektedir.

Google Ads Ne İşe Yarar?

Google Ads Google tarafından ücret karşılığı sunulan bir hizmettir. Bu hizmet karşılığı sizden almış olduğu ücret ile sizin firmanıza ait web sitenizi arama sonuçlarında ilk sıraya getirtir. Böylelikle siz de fazla bir emek harcamadan arama motorlarında Google Ads reklam verme ile ilk sırada bulunmuş olacaksınız. Google Ads ile markanız daima göz önünde bulunacak ve böylelikle ticari hacminiz gelişmiş olacak kazan oranınız artacaktır.

Bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişim ile birlikte birçok marka iş hacmini dijital dünyaya taşımış durumdadır. Bununla birlikte dijital pazarlama kavramı ortaya çıkmış durumdadır. İnternet dünyasında 4.0 web teknolojileri sayesinde reklamcılık faaliyetleri de gelişmiştir. Google Ads ile arama motorlarında firmalar hızlı bir görünürlük elde etmeye başlamıştır.

Google Ads Reklamının Temel Amacı Nedir?

Google Ads reklamının amaçları şu şekilde sıralanabilir:

  • Satışların artırılması
  • Potansiyel müşterilere ulaşılması,
  • Web sitesinin trafiğini artırmak,
  • Markanın tanınırlığını artırma ve üzerinde düşünür kılmak.

Google Ads çalışması ve diğer dijital pazarlama stratejileri için bizlere www.zenithmedya.com/iletisim adresinden ulaşabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz sizlere doğru strateji kuracaktır.

Google Ads Reklam Verme