Duvar Reklamları

Duvar reklamları, dikkat çekici tasarımlar ile geniş alanlarda büyük kitlelere ulaşmayı hedefleyen bir reklam türüdür. Gün içerisinde binlerce kişinin gözüne çarpan büyük duvarların reklam açısından oldukça önemli bir yeri vardır. Siz de bu reklamlarla ilgili daha detaylı bilgi almak için Zenith Medya ile iletişime geçebilirsiniz.

duvar reklamları

Reklam Nedir?

Reklam bireylerin belli bir davranışa ikna edecek veya belli bir düşünceye sahip olmalarını sağlayacak, dikkati belli bir ürün, hizmet, fikir ve kuruluşa çekmeye yardım eden bir duyurudur. Kuruluşa ve fikre ilişkin bilgi veren reklamlar, belli bir görüşün benimsenmesini sağlar. Ayrıca reklamlar iletişim araçlarında belli süreler içerisinde yer alan veya başka biçimlerde sergilenen ücret karşılığı yapılan duyurulardır.

Reklamlar günümüzde birçok sektör tarafından satışları etkileyen önemli bir unsurdur. Özellikle kurumsal kimliği yansıtmak açısından ve ürünlerin tanıtımında kullanılan reklam oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu reklamlar bazen telefonlarda bazen televizyonlarda bazen de dışarıda yürürken duvarlarda, reklam panolarında hedef kitlenin karşısına çıkar. Diğer açık hava reklamlarımız için https://www.zenithmedya.com üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu yöntemlerden biri olan duvar reklamları, markanızın tanıtımını binanın en uygun cephesine yerleştirir. Duvar reklamları, kurumunuzun tanınması için kullanılacak en etkili yöntemlerden biridir. Bu etkili reklam yöntemini kullanmak hem markanız hem de satışını yaptığınız ürün tanıtımı için oldukça önemlidir. Çünkü bu yöntem ile aynı anda birçok kişiye kolayca ulaşabilirsiniz. Gün içerisinde binlerce kişiye seslenmenize yardımcı olan duvar reklam panosu ile siz de markanızın tanınmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Duvar Reklam Nedir?

Duvar reklamları işlek caddelerde uygun binalara yerleştirilen reklamlardır. Göze çarpan müsait duvarlara giydirilen reklam afişleri şehrin en işlek caddelerinde dikkatleri üzerinde toplamayı başarır. Şehrin uğrak noktalarında ve işlek mekanlarında bulunan, göze çarpan duvarlar, belirli bir kontrat imzalanarak kiralanır. Ardından markanın sunduğu afiş, duvara uygun bir şekilde yerleştirilir.

Duvarlara giydirilen reklamlar, ürün ve kampanyalarınızı insanlara gösterebilmek ve bilinirliğinizi arttırmak için kullanabileceğiniz ideal bir yöntemdir. Bu nedenle yapılacak reklamları da bir nokta da alıcı gözüyle hazırlamak gerekir. Çünkü duvar reklam panosu satış için önemli bir yere sahiptir. Ayrıca duvar reklamlarıyla genelde beraber kullanılan billboard reklamları için https://www.zenithmedya.com/billboard-reklamlari sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca şirketler açısından oldukça önemli bir yere sahip olan duvar reklamları, şirket tanıtımları, siyasi ve sosyal mesajlar, etkinlik gibi farklı kullanım alanlarına sahiptir. Farklı tasarımlara sahip olan duvar reklamları, kişiler üzerinde güçlü görsel etki bırakırken firmanın akılda kalıcılığına ve bilinirliğine katkıda bulunur.

Duvar Reklam Panosu Boyutları Nelerdir?

Açık hava reklamcılığında oldukça önemli bir yere sahip olan duvar reklamları farklı boyutlara sahiptir. Bu boyutlar bölgedeki binaların reklam yerleştirilebilecek cephelerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle markanızı tanıtacağınız duvar reklam panoları, reklamın yapılacağı alandaki binalara göre çeşitlik gösterir. Ayrıca boyutları ve kullanım süreleri ile diğer reklam türlerinden farklı bir yere sahip olan duvar reklamları, gün içerisinde ve ışıklandırmaya sahip ise tüm gece boyunca görünür bir reklam türüdür. Boyama, vinyl baskı veya afiş şeklinde farklı kullanım materyallerine sahiptir.

Duvar Reklam Fiyatları Ne Kadardır?

Duvar reklamları hedef kitlenin ücretsiz olarak ulaşabildiği reklam türlerindendir. Bu reklamlar gece gündüz fark etmeksizin amacına hizmet ettiği için oldukça kullanışlıdır. Farklı boyutlarda ve bölgelerde kullanılabilen aylık ve yıllık olarak kiralayabileceğiniz duvar reklam fiyatları çeşitlilik gösterir. Duvar reklam fiyatları belirlenirken reklamın asılacağı bölgenin kalabalık düzeyi ve araç sirkülasyonun fazlalığı fiyatı etkileyen en önemli faktörlerdendir.

Kullanılacağı bölgenin kalabalık oluşu dışında reklamın asılacağı duvarın büyüklüğünün de fiyat üzerinde etkisi vardır. Ayrıca giydirilecek duvarın boyutuna ve kullanılan cephenin görünürlüğüne göre farklı fiyat aralıkları da mevcuttur. Şirketinizin veya markanızın bilinirliği noktasında size avantaj sağlayacak duvar reklamları için Zenith Medya‘yı tercih edebilirsiniz.

duvar reklamları

Çatı Reklamı Nedir?

Çatı reklamları ışıklı ilgi çekici tasarımları ile reklam sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan tabela reklamlarından biridir. Özellikle kurumsal şirketlerin kullandığı çatı reklamları marka bilinirliğini arttırmak için oldukça önemlidir. Bu reklamlar da can güvenliği için gerekli tüm tedbirler ayarlandıktan sonra montaj işlemlerine geçilir. Bu reklamlarda, montaj öncesi ve sonrasında güvenlik zafiyeti oluşmaması için uygun boyutlarda üretim yapılması oldukça önemli bir konudur.

Özellikle şehirler arası yollarda sürücülerin dikkatlerini çeken tabelalar, firmaların belediye veya karayollarından gerekli izinleri almasından sonra doğru ve güvenilir bir şekilde monte edilir. Çatı reklamları ve duvar reklamları montajında özellikle can güvenliğine dikkat etmek gerekir. Bu nedenle konuyla ilgili bilgi sahibi olup, alanında uzman bir şirketle çalışmak oldukça önemlidir.

Büyüklükleri ve tasarımlarıyla dikkat çeken çatı reklamı, o bölgede yaşayan, yürüyen veya araç ile o bölgeden geçen kitlelerin, markayı tanıması için oldukça dikkat çekici bir seçenektir. Şirketinizin logosunu potansiyel müşterilere tanıtmak için etkili bir yöntem olan çatı reklamları, dikkat çekici tasarımları ile kitlelerde merak uyandırır. Böylece farklı tasarımlar ile kişilerin zihinlerinde markanın yer etmesine yardımcı olan çatı reklamları kurumsal kimliğinizin gelişmesini ve birçok kişi tarafından bilinmesini sağlar.

Çatı Reklam Fiyatları Nasıl Belirlenir

Çatı reklamları pek çok farklı faktöre göre fiyatlandırılır. Kaliteli malzemeler kullanarak üretilen çatı reklam panoları uzun yıllar boyunca kullanım olanağı sunar. Reklamın monte edileceği çatı, kullanılan malzeme ve yapılacak panonun büyüklüğü üretilecek olan çatı reklamının fiyatını belirleyen faktörlerdir. Kaliteli malzeme kullanarak üretilen çatı reklam panolarıyla ilgili fiyat bilgisi almak için Zenith Medya ile iletişime geçebilirsiniz.

Çatı Reklamı

Duvar ve Çatı Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Duvar ve çatı reklamlarının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Geniş bir alan kapladıkları için oldukça büyük kitlelere kolaylıkla ulaşılabilir.
  • Marka bilinirliğini arttırmaya yardımcı olur.
  • Hedef kitleden geri dönüşümü oldukça kolaydır.
  • Minimum aylık olarak kiralanabildikleri için zihinlerde kalıcı yer etmeyi sağlar.
  • Yüksek konumlarda yer aldıkları için şehrin reklam kalabalığından uzak kalınır.

Sık Sorulan Sorular

Ürününüzün tanıtımını yapacak duvarlar, insan sirkülasyonunun çok olduğu bölgelerde veya araç trafiğinin yoğun alanlarda göze çarpan duvarlar arasında seçilir.
Duvar reklamları aylık veya yıllık olarak kiralanabilir. Yapılacak reklam için en uygun duvar bölgeden bölgeye değişiklik gösterir.
Güçlü görsel etki bırakan duvar reklamları, farklı tasarımlarla marka ve ürün bilinirliği sağlamakta yardımcı olur. İnsanların zihninde yer etmenize katkı sağlayan reklam panoları potansiyel müşterilerinize iletmek istediğiniz mesajı etkili bir şekilde göndermenize destek olur.
Çatı ve duvar reklamlarının hedef kitle üzerinde bıraktığı etki hemen hemen aynıdır. Ancak reklamın konumlandırılma şekli değiştiği için farklı isimlerle anılır.
Çatı reklamları da zahmetli bir kuruluma sahip olduğu için minimum bir aylık kiralanabilir.
Yüksek konumlarda oldukları için hedef kitleye kolaylıkla ulaşılabilir. Ayrıca etkileyici tasarımlar kullanıldığında dikkat çekmeyi başararak, akıllarda kalıcı yer edinilebilir.
Duvar ve çatı reklamlarının fiyatları genellikle afişin konumlandırılacağı yerin boyutuna ve lokasyonuna göre değişiklik gösterir.